.       
[dnes je 20. října 2016]

P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA

xChaos 6. února 2011 [9312 znaků] [editováno 28. února 2015] [Zátoka Pirátů]
★★★ [ + ] 7 [11x] [ - ] [informativní[x] zajímavé[x] výstižné[x] hloupé[x]]
10455 ← RSS 1596 fb 26 twitter 259 google 113 seznam 5 nyx 10 bot 5317
[Komentářů 17]

Pirátská všehochuť: Co si myslí Francis Coppola o financování filmů, na serveru #Slashdot poměrně rozumně varovali před budoucím rizikem spamu v teoretickém #peer2peer DNS systému, v USA mají problém se zdůvodňováním zabavování internetových domén, úvaha proč mám rád #Bittorrent a ne #Rapidshare, v ČR se objevují první náznaky zastrašujících pirátských kauz a Česká pirátská strana na to reaguje, ve světě zase v rámci #Wikileaks unikají náznaky o pozadí smlouvy #ACTA ... #unitedstates #internet #freedom #copyright #pirateparty #czechrepublic

V rozhovoru Francis Ford Coppola: On Risk, Money, Craft & Collaboration [the99percent.com] slavný režisér mimo jiné vysvětluje, že ačkoliv jazyk filmu původně vznikl jako experiment, tak komercionalizace další experimentování postupně zbrzdila. Ale podstatou umění je podle něj podstupování rizika. A také zmiňuje, že nebylo vždy samozřejmé, že umělci vydělávají peníze skrze nějaká svá práva: historicky měli umělci spíše sponzory - on sám nyní vydělává peníze skrze obchodování s vínem, a natáčení svých filmů si nyní financuje sám.

Americké ministerstvo vnitra má problémy vysvětlit, čím přesně se to, co prováděli provozovatelé zabavených domén druhého řádu pod generickými TLD lišilo od toho, co provádí Google (tedy - prohledávání webu bez ohledu na legální status nalezeného obsahu). Ale možná, že i tento drobný detail - totiž, že slovo "torrent" se stalo sprostým, cenzurovaným slovem, které se na vašem webu nesmí vyskytnout - vedl možná k tomu, že Google začala cenzurovat interaktivní ajaxový našeptávač pod svým hlavním vyhledávacím políčkem.

 • Homeland Security Tries And Fails To Explain Why Seized Domains Are Different From Google [www.techdirt.com]
 • The Pirate Bay Co-Founder Starting P2P-DNS [tech.slashdot.org]
 • Rád bych na tomto místě zopakoval, že (nejen jako internetový poskytovatel) zásadně nesouhlasím se semi-komerčním modelem distribuce, který představuje Rapidshare. Rapidshare sice nabízí jakýsi omezený bezplatný přístup ke sdíleným souborům - ale současně: tím, že jde o komerční firmu, která umožňuje uživatelům zaplatit příplatek za download plnou rychlostí, jde v podstatě o jakéhosi "virtuálního" internetového operátora, který využívá svojí větší kapitálovou a právní váhu k tomu, aby otevřeně provozoval něco, co si místní lokální sítě, které vzhledem ke svému fyzickému ukotvení ve fyzické realitě mimo kyberprostor podléhají té či oné místní lokální legislativě, dovolit nemohou. Každý internetový poskytovatel by ve skutečnosti ze všeho nejradši umístil v nějakém vybraném místě své vlastní sítě (v místě pro něj samotného strategickém, z hlediska snížení nákladů) jediný obrovský warez server, aby si snížil náklady na nákup tranzitní konektivity: jenže pochopitelně: lokální poskytovatel působící v konkrétní lokalitě je poměrně snadno dohledatelný a žalovatelný. Proto tedy jeho klienti musí za pirátění filmů platit hned 2x: jednak ve formě poplatků za tranzitní konektivitu, a jednak za prioritní rychlost downloadu přímo z Rapidshare. Totiž: kdyby tolik lidí nestahovalo filmy z Rapidshare přes tranzitní konektivitu, tak mohou náklady na konektivitu pro průměrného klienta průměrně velkých poskytovatelů klesnout odhadem až o 100 Kč měsíčně. A protože zpoplatnění přípojek podle skutečného objemu přenášených dat je mezi uživateli Internetu asi nejnepopulárnějším možným schématem, tak tento trend nakonec prodražuje připojení i těm, kdo Rapidshare vůbec používat nechtějí. A zajímavé je i to, že u rozvodů elektřiny nebo benzínových pump (nikdo příčetný) po paušálu bez ohledu na výši spotřeby nevolá: to samé se ovšem pokládá za přirozené u internetové konektivity - ačkoliv šířka pásma je v podstatě stejným "vzácným zdrojem", jako jakýkoliv jiný zdroj. "Problémem" by tady totiž zřejmě mohlo být to, že v dnešní době by teoreticky bylo možné lidem, kteří nepoužívají internet k masivním multimediálním přenosům, a netrvají na požadavku mobility a/nebo anonymity, nabídnout internetové připojení v podstatě téměř zdarma. Toto ale v podstatě čistě komerčně uvažující internetoví poskytovatelé nemají zájem udělat - protože by tím ničili (zmenšovali) trh, na kterém nabízí vlastní služby.

  Rapidshare osobně pokládám pouze za jinou formu komerčního pirátství, které tak dobře známe např. z prostoru jihovýchodní a východní Asie (nebo u nás třeba z prostředí polských pašeráků éry 80.let 20. století, nebo vietnamských tržníci od 90.let 20. století až do dneška). Naproti tomu - downloady copyrightovaného obsahu přes Bittorrent jsou příkladem nekomerčního sdílení a fair use - a je proto velice smutné, že z hlediska české legislativy je stahování z Rapidshare (apod.), u kterého si uživatel může zcela legálně připlatit za vyšší rychost, perfektně legální a nenapadnutelné - zatímco nekomerční sdílení přes Bittorrent je (zatím naštěstí jen hypoteticky) právně postižitelné - a i velcí hráči se nechávají uplatit za to, že podnikají kroky směrem k tomu, aby se o tomto relativně neutrálním a nekomerčním sdílení dat co nejméně vědělo. Trvám na tom, že pokud si stáhnete film přes Bittorrent, je to etické - ve smyslu "jednej tak, aby se maxima tvého konání mohla stát všeobecně platným mravním zákonem". Etické na tom bylo mj. i to, že jste si _počkali_, až se to stáhne - a nezaplatili za to čekání peněz. Naproti tomu - pokud jste si stáhli další díl vašeho oblíbeného seriálu přes Rapidshare (bez ohledu na to, jestli jste za to zaplatili, nebo ne) - tak jste lamy a saláti - hanba vám. (Ano, jdu zrovna dnes nastavit unikátní veřejnou IP adresu každému našemu klientovi, který si platí alespoň 400 Kč měsíčně, i pokud si o to neřekli - důvodem je právě třeba i to, aby se jim zlepšila možnost stahování z Rapidshare a jiných služeb, které bývají často vázané např. na unikátní IPv4 adresu. Ale třeba právě i kvůli tomuto dochází k vyčerpání adresního rozsahu IPv4 - protože je využívají lidé, kterým by pro přístup do netu jinak bohatě stačil SNAT za jedinou sdílenou adresu...)

  Ale zpět k lokálním záležitostem...

  Nejzajímavější pirátskou kauzou v tuzemských "vodách" je v současnosti absurdní výpočet výše škody v kauze mladého libereckého piráta - který pochopitelně nic "nepirátil", ale pouze shromažďoval odkazy na videa přístupná přes server Megavideo (ten je pochopitelně ve své podstatě stejně pochybný, jako weby typu Rapidshare, ale o to teď nejde). Podstatné je, že pokud se někdo dopouští pirátství - tak je to ten daný videoserver - který jistě akumuloval značnou finanční a právní sílu, aby něco takového mohl dělat - a nikoliv teenager, který se vzmůže maximálně tak na zveřejňování odkazů na tyto mamutí komerční piráty (protože i internetová konektivita je zboží, se kterým se obchoduje). Ačkoliv samotná samorostlá aktivita mladého piráta není sama o sobě zrovna "udržitelná" (v mých očích má charakter přestupku - asi jako rychlá jízda na dálnici, nebo tak něco), tak do očí bijící je zejména oficiální výpočet výše vzniklé škody: proboha - někomu, kdo jede načerno v tramvaji, také nevyčíslíte vzniklou škodu tak, že vyjdete z ceny celé tramvaje, ne ? Česká Pirátská Strana i její online stranické médium zaujaly k celému případu jediné možné racionální stanovisko:

 • Oficiální stanovisko ČPS k případu nezletilého libereckého „piráta“ [www.ceskapiratskastrana.cz]
 • Rozhovor s pirátem: Protipirátská unie manipuluje média [www.piratske-noviny.cz]

  Ve světě v poslední době naproti tomu dochází k pozoruhodné konvergenci na poli sympatizantů Wikileaks a odpůrců mezinárodní dohody ACTA - díky uniklým depeším se totiž ukazuje, že již několik let diskutovaná utajovaná dohoda ACTA je skutečně tím, za co jí její kritici od začátku považovali - je to zajímavý styčný bod, kde se špičkové technologie přímo dotýkají sociálních otázek všude ve světě:

 • WikiLeaks Cables Shine Light on ACTA History [www.laquadrature.net]
 • Wikileaks ACTA cables confirm it was a screwjob for the global poor [www.boingboing.net]
 • Na závěr musím říct, že jsem opravdu rád, že jsem se udržel, a nesklouzl jsem na TečceCZ k laciným populistickým politickým a ekonomickým tématům - a místo toho se mi daří zaměřovat na témata víceméně čistě alternativně-technologická - jako jsou třeba právě otázky decentralizovaných komunikačních protokolů, datové komprese u audiovizuálních dat, apod. - víceméně, alternativa k většinovému aktuálnímu obrazu světa vytvářeného velkými médii nemůže vznikat tak, že by si někdo začal plošně hrát na jejich náhradu, aniž by měl k dispozici alternativní informační kanály: vyjadřovat silné názory na "velká" politická témata má smysl až poté, co se naučíme dostatečně přesvědčivě prezentovat "malá" témata, se kterými jsme v každodenním kontaktu - a postupnými experimenty se naučíme, jak se velkým médiím daří přivádět pozornost tam, kde jí sama chtějí mít...


  [Vypnout sloupcovou sazbu článku] pro browsery Firefox, Opera a Chrome [zpět na začátek sloupcové sazby]
  CZK 2900242944/2010 (VS 1087) BTC 19rriLx8vR19wGefPaMhakqnCYNYwjLvxq
  Podpořte autora článku nebo celou TečkuCZ [zobrazit možnosti]

  Sdílet v síti [Twitter] [Google+] [Facebook] [Jagg.cz]
  Formátovat pro tisk [bez komentářů] [s komentáři]
  Krátká forma URL (adresy) [http://teckacz.cz/1087]
  Všechny články [od autora xChaos] [v rubrice Zátoka Pirátů] [nejnovější]

  Hodnocení článku čtenáři [ + ] 7 [11x] [ - ]
  Tip: Pro moderaci článků (kladné nebo záporné hodnocení) je nutné použít browser, který podporuje javascript a cookies.
  Komentáře čtenářů [napsat vlastní]
  Skrýt hodnocené nebo méně.


  :) volani.webnode.cz 6. února 2011 ← komentářů 1511 ← [26%] 332 [1314x]
  [ + ] 1 [1x] [ - ] [informativní[x]] ↻ 601 → 9
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13698]

  Můžeme stahovat přes torrenty i jiné P2P protokoly (podle mne často lepší, protože SW který je používám obsahuje decentralizovaný vyhledávač) filmy, hudbu atd. přeci. ... [celkem 2978 znaků] [zobrazit]

  :) volani.webnode.cz 6. února 2011 ← komentářů 1511 ← [26%] 332 [1314x]
  [ + ] 1 [1x] [ - ] [moudré[x]] ↻ 526
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13699]

  Ještě bych doplnil:
  Stejně řešit jeslti stahovat SW nebo filmy přímo nebo pomocí P2P je pasé.
  Protože za chvíli bude 95% všechno obsahu webová služba (web 2.0) která bude distribuována alá cloud (google "youtube, chromium OS, android, apps", amazon, last.fm, i ten námi nenáviděný facebook...).
  Jediná alternativa která by proti tomu asi měla šanci by bylo vytvořit něco jako svobodný cloud, do kterého by mohl kdokoliv zapojit svůj HW a sdílet ho s ostatními, což by předpokládalo i velké množství rychlého přímého propojení každého uživateloserveru "peeru" a menší množství center než je tomu teď a než kam to směřuje..
  Hold na P2P se těžko vydělává a zotročují ovce (oboje nemá až tak od sebe daleko, že?) :D

  Aneb proč myslíte že je úspěšný facebook a né souhrn otevřených a decentralizovaných protokolů XMPP počínaje
  (pomineme li že není žádný "hlavní" a používaný adresář (vyhledávač) s profily "vCard", což také souvisí s podstatou toho problému)

  :) guru (59b315ef8656ba12) 6. února 2011 ← komentářů 4 ← [100%] 2 [2x]
  ✔✔ [ + ] 2 [2x] [ - ] [informativní[x]] ↻ 717
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13700]

  Internetove pripojeni zdarma je realitou jiz dnes. Staci si koupit Kindle 3G. Ale jak rikas neni to na stahovani a to neni anonymni. A nema to diakritiku.

  :) guru (59b315ef8656ba12) 6. února 2011 ← komentářů 4 ← [100%] 2 [2x]
  [ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 680
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13701]

  oprava:a neni to anonymni

  :) xChaos 6. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
  [ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 624
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13702]

  @volani.webnode.cz tak Ubuntu image jsem už několikrát stahoval přes Bittorrent... je to opravdu rychlé a je to asi i nejlepší příklad férového užití torrentu. ... [celkem 1417 znaků] [zobrazit]

  emhonym 7. února 2011 ← komentářů 32 ← [-38%] -21 [55x] [ + ] -2 [4x] [ - ] [nepřesné[x] trefné[x] nedomyšlené[x]] ↻ 86 [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
  :) xChaos 7. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
  [ + ] 1 [1x] [ - ] [moudré[x]] ↻ 568
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13708]

  @emhonym ve skutečnosti - asi 80% datových přenosů má na svědomí 20% uživatelů. a jde to napříč tarify - jeden z největších sosáků v naší síti si platí jeden z nejnižších tarifů - ale využívá ho 24h denně nadoraz. takže připlácí si spíš ti, co na to mají, a nebo ti, co chtějí pocit nějakého pohodlí a linky která má rezervu: to máš stejné jako se zbytečně silnými auty, která dokáží jet klidně přes 200 km/h, i když na dálnici se smí jen 130.

  a začít používat normální login s platnou e-mailovou adresou můžeš v podstatě kdykoliv... stačí říct, změnil bych to od tvých pseudopříspěvků i zpětně. ale ty moc nestojíš o to, aby lidi vnímali diskuze na tomto e-zinu jako kvalitní, že ne...

  :) volani.webnode.cz 7. února 2011 ← komentářů 1511 ← [26%] 332 [1314x]
  [ + ] 1 [1x] [ - ] [chytré[x]] ↻ 570
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13712]

  @xChaos Stahovat ISO přes torrent jde, a dělá to tak běžně kde kdo, kdžy jsou vytížené mirrory.. ale já myslel pak v již nainstalované linuxové distribuci stahování dalšího SW typu aktualizace a nový SW (prostě P2P repozitáře proč nejsou..)...

  Zkoušel někdo ten appupdater, funguje vám? (dělám něco blbě a nebo prostě je blbý ten program - mám přes 7 let win XP bez reinstalu a stovky programů, zkoušel jsem všelijaký SW i HW s prapdivnými ovladači a různě jsem se ve windowsu hrabal včetně registrů a všelijakých optimalizačních programů pochybného původu s pochybnými výsledky, tak by to mohlo být nefunkční i kvůli tomu..)

  :) xChaos 8. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
  [ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 554
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13714]

  @volani.webnode.cz asi ti rozumím. o tomhle blouzní třeba vývojáři, co místo centralizovaného SVN repository dávají přednost (prý decentralizovanému) git.

  víceméně, vzhledem k tomu, že jsou balíčky stejně podepsané, by nějaký "permanentní torrent" s aktualizacemi distribuce opravdu dával smysl.

  problém bude asi v tom, že se mě se na mé domácí 100 Mbps lince stáhnou Ubuntu aktualizace většinou během několika málo sekund - ale následná instalace balíčků trvá klidně i 10 minut. úzké hrdlo se během let prostě posunulo jinam...

  :) xChaos 8. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
  [ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 570 → 130
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13715]

  @emhonym a BTW Ubuntu ISO (aktuální, v době po uvolnění nové verze) se mi z torrentu stahovalo výrazně rychleji, než z webu. a jak jsem zmiňoval dříve - přes Torrent se aktualizuje prý mj. i komerční online hra WOW - viz → [http://teckacz.cz/1076] - prostě jakmile je něco extrémně populární a ty nechceš utrácet za výpočetní výkon nějakých centralizovaných cloudů kde bys hostoval downloadovací servery, tak je torrent prostě řešení.

  samozřejmě.... jestli bude dák pokračovat trend, v rámci kterého se lidem místo plnohodnotných PCček rozdá zkriplený jednoúčelový hardware, který ani nemá klávesnici a nejde na něj instalovat uživatelský software...

  :) emhonym 8. února 2011 ← komentářů 32 ← [-38%] -21 [55x]
  [ + ] 0 [2x] [ - ] [výstižné[x]] ↻ 628
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13716]

  vwc: Jo jakoze repository jsou vlastne takovej distrocentrickej rapid? :) ... [celkem 1162 znaků] [zobrazit]

  :) emhonym 8. února 2011 ← komentářů 32 ← [-38%] -21 [55x]
  [ + ] 0 [2x] [ - ] [offtopic[x] zábavné[x]] ↻ 550
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13717]

  Btw dik za link, aspon jsem si precetl ten komentar od marek (anonymně) 22. listopadu 2010 a tvoji reakci na nej.

  :) xChaos 8. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
  [ + ] -1 [1x] [ - ] [offtopic[x]] ↻ 579
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13719]

  @emhonym pokud se ti líbí příspěvek, moderuj ho kladně a nespamuj diskuzi offtopic bláboly

  :) Anonymyš (d7d85214876a6a49) 8. února 2011 ← komentářů 3 ← [50%] 2 [4x]
  [ + ] 1 [3x] [ - ] [sexy[x] trefné[x] offtopic[x]] ↻ 583
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13723]

  To je ale fakt trapný, moderovat webmastera, i když se snaží chovat rozumně, nezdá se vám ? Nenapadne vás, že on si nějakou cestičku vždycky najde ?

  emhonym 8. února 2011 ← komentářů 32 ← [-38%] -21 [55x] [ + ] -2 [4x] [ - ] [offtopic[x] vtipné[x]] ↻ 100 [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
  :) xChaos 9. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
  [ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 569 → 155
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13751]

  → [http://tech.slashdot.org/story/11/02/09/1820253/MPAA-Threatens-To-Disconnect-Google-From-Internet]
  MPAA Threatens To Disconnect Google From Internet

  :) xChaos 11. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
  [ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 648 → 159
  [P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA] → [/-/13781]

  → [http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/nakupy/clanek.phtml?id=689930]
  Hudební trh v ČR zničili vydavatelé, říká šéf i-legálně
   

  Zobrazeno 17 komentářů z 17 nalezených (zpracování trvalo 0.43 sekund).

  Pozor, vložením komentáře souhlasíte s pravidly hry TečkyCZ! [zobrazit pravidla] →
  Ochrana proti spambotům - tři-krát-tři je ... ? (napište číslicí - nemělo by byt potřeba při zapnutém JavaScriptu)
  Sociální síť (přihlaste se předem, 1. řádek<=105 znaků=status, zbytek=odkaz)
  Offtopic resolver (týká se odpověď původního tématu, nebo patří jinam?)
  Přezdívka (povinně) - nepoužívejte speciální znaky, mezery=podtržítka
  E-mail (volitelně) - zobrazí se ikonka → [Gravatar] nebo → [Libravatar]

   Nelze použít HTML [zobrazit mikrosyntax] →

  Nápověda: ve vlastním zájmu uvádějte u komentářů pouze funkční a dostupnou e-mailovou adresu. Přezdívku, která je jednou spojená s konkrétní e-mailovou adresou, už nyní nelze bez zásahu administrátora serveru spojit s jinou adresou. Uvedením neplatné e-mailové adresy si v budoucnu znemožníte upload ikonky i možnost použít některé další chystané neanonymní funkce vázané na uvedení platné e-mailové adresy.


  P2P DNS, kauza mladého libereckého piráta, Wikileaks o ACTA [Začátek článku] [Začátek komentářů]
  TečkaCZ [Nejnovější články] [Nejnovější komentáře] [Aktuální debaty] [Zeď vzkazů] [Zeď odkazů]
  Tiskové zprávy a otevřené dopisy přebíráme z nejrůznějších informačních kanálů (bez výslovného souhlasu autorů)
  Licenční práva k použitým obrázkům a grafickým motivům nejsou definována (přebírejte pouze texty bez obrázků)
  Texty článků i komentáře bez uvedení copyrightu jsou chráněny GNU Free Documentation License
  Publikační systém TečkyCZ vyvíjejí Arachne Aerospace, webhosting sponzorují SPOJE.NET
  Založeno na Quzo engine, (G)1999-2002 David Čermák, (G)2002-2013 Michael Polák
  Seznam aktuálních článků na TečceCZ je dostupný také ve formátu RSS (XML)
  Můžete také sledovat TečkuCZ na Google+ nebo Twitter feed TečkyCZ
  Články přebírá i rubrika Věda a výzkum na serveru Právě dnes
  TečkaCZ občas prochází testy XHTML a CSS2 validity
  SPOJE.NET Arachne Labs
         TečkaCZ
  •  
  • Čtení komentářů →
  • Psaní komentářů →
  • Debaty →
  • Články →
  • Tagy →
  • Ročníky →
  • Rubriky →
  • RSS kanály →
  • Vzhled →
  • Ostatní →
  •  
  [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] []
  •