.       
[dnes je 22. října 2016]

Láska Vole křtí nové CD!

xChaos 6. prosince 2010 [7662 znaků] [editováno 28. února 2015] [Audio, video, písemno]
★★★★ [ + ] 5 [7x] [ - ] [zábavné[x]]
8484 ← RSS 999 fb 13 twitter 131 google 48 seznam 31 nyx 3 bot 4642
[Komentářů 2]

Co dělá aktivista Marek Jehlička, pokud jeho hnutí Změň Politiku zrovna neorganizuje nějakou demonstraci nebo 3.-4. defenestraci pražských konšelů či neposkytuje rozhovor televizi v hlavním vysílacím čase ? Znáte ho také jako moderátora každoročního happeningu Million Marijuana March, ale kromě toho... inu... je to taky tak trochu zpívající právník :-) A jeho doprovodná kapela rozhodně stojí za to! #popmusic #punk #doityourself #audio
Kapela Láska Vole [www.laskavole.wz.cz] už nyní nabízí některé své songy ke stažení ve formátu MP3 [www.freemusic.cz] - v postupně zlepšující se kvalitně, nicméně v nezaměnitelně rozvrzaném provedení. Ale to není všechno: v současné době dokončují CD, které budou podle svého webu křtít 12.12. v Praze, v rockové hospodě na Slamníku.

Tato událost mě přijde o to více vypečená, že (velice emocionálně a procítěně nejen zpívajícím, ale i vystupujícím) frontmanem Lásky Vole je Marek Jehlička, kterého si pamětníci možná pamatují jakožto "konopného ombudsmana" z bouřlivě optimistického období na přelomu tisíciletí - ale více čtenářů (pokud sledují aktuální politické dění) si ho dnes spojí spíše s hnutím Změň Politiku ! (pozor - nezaměňovat s internetově viditelnějším Vyměňte politiky). V žebříčku politiků [www.zmenpolitiku.cz], které provozuje hnutí Změň Politiku ! si ani s odstupem času nevedu já (ani ostatní politici České Pirátské Strany) zrovna špatně - ovšem otázka je, zda Marek zrovna z tohoto má velkou radost, protože popravdě: nezařaditelná a neovladatelná Pirátská strana tak docela nezapadá do žádné z předem připravených škatulek a představuje jistě zapeklitý oříšek pro nejednoho pí-ár profesionála (jak vlastně spolupracovat se stranou, která svými požadavky už předem svými ohrožuje výsadní roli velkých médií ve společnosti a politice ?) či politologa (zoufalé pokusy škatulkovat Piráty jako "neomarxistickou stranu s pravičáckou rétorikou" jsou toho důkazem - přitom být ve 21. století marxista je zhruba stejně neaktuální, jako zapáleně pokračovat ve starověkých filosofických či středověkých teologických sporech - ovšem pochopitelně nemůžeme vyloučit, že kdyby dnes žil Karel Marx, tak by se jednoduše hlásil k Pirátům - stejně jako mladý (předválečný) T.G.Masaryk, H.D.Thoreau, sir Karel Popper a stejně jako spousta jiných významných myslitelů posledních dvou set let - být internetovým Pirátem znamená prostě být svobodně, racionálně a humanisticky smyšlejícím světoobčanem... to je celé...)

Každopádně zpět k Marku Jehličkovi a Láska Vole: je třeba říci, že dívčí rytmická sekce kapely Láska Vole zpívá výrazně lépe, než Marek - ale tato kapela nerada naslouchá různým klišé "jak to má bejt" - jako třeba že ženský mají mít velký kozy (a zpívat v kapele vokály) a mužský mají mít velký vozy (a vozit si v nich na koncerty bubny). Láska Vole má určitý potenciál zaplácnout prostor, který na britské scéně zabírá pop-anarchistická Chumbawamba - jenže, jsou tu dva základní rozdíly: Láska vole přeci jen nejsou vypjatí levicově anarchističtí bojovníci proti sexismu - ale spíš zábavní představitelé "nového středního proudu", kteří parodují punkové stereotypy a současně útočí na české křupanství, buranství a vidláctví - a dělají to tedy takovým tím způsobem, že daleko spíše spíš, než abyste se po jejich koncertě šli porvat s policejním kordónem těžkooděnců, tak raději vyrazíte na bar pokecat s jízdní policistkou v sexy jezdeckých botách na téma, zda je pravda, že při jízdě na koni může přijít k úhoně panenská blána :-) Dalším rozdílem proti Chumbawambě je pak pochopitelně zcela nezaměnitelná rozvrzanost, rozladěnost, rozskřípanost a arytmičnost, která jasně naznačuje, kam se bude v tomto století ubírat živě hraná hudba - ano, bude to do končin, kam jí žádný syntezátor ani sekvencer opravdu NIKDY nebude schopen následovat. I když se budete sebevíce snažit zamaskovat svoje rozjitřené emoce tancem - tak věřte tomu, že na koncertě Láska Vole se vám to prostě nepodaří. A tak to má bejt ! :-)

Marek Jehlička se snaží o spoustu věcí, o které jsem se v posledních desetiletích pokusil i já (např. alternativní politika, kapela se smíšeným složením, surfování na Srí Lance, apod.) - ale na rozdíl ode mě je dělá tak nějak lépe a dává do toho celkem uvěřitelně celé (nejen své) srdce (zatímco já jsem se snažil prorážet The Wall spíše tak nějak hlavou...). Proto vřele doporučuji v neděli 12. prosince na ten Slamník skutečně zajít, na pivo a na kus řeči, nejen se mnou a nejen o Wikileaks. Zcela apoliticky laděné - a přesto svým zvláštním způsobem "angažované" - songy Láska Vole navazují možná i na tradici rané Hudby Praha (a možná taky nenavazují vůbec na nic a jsou zcela samorostlé): každopádně jsem přesvědčený, že to bude minimálně stejně silný zážitek, jako byl křest nového alba Načevy: jsem přesvědčený, že nejen v prostěradle s vystřiženým otvorem pro hlavu lze dělat vysoké umění a že alternativní scéna má skutečně dostatek osobností, které jsou zábavnější, než zábavní průmysl.

Vrátil jsem tenhle víkend z výpravy do Berlína povzbuzen jak nápisem "Tourists piss off" na jednom z bezpočtu berlínských squatů (pochopitelně jsem ho respektoval, jsem přece turista), tak i policejní kontrolou občanek v autobuse Eurolines na dálnici kousek za Drážďanama ve směru ven z Německa pár minut poté, co jsem se přes free Wi-Fi v autobuse na Twitteru veřejně přihlásil k tagu #iamwikileaks - život je zkrátka úžasné místo plný neuvěřitelných náhod, to že jste paranoidní neznamená, že po vás nejdou a několikakilometrová procházka přes celý zasněžený Teargarden od Bundestagu (nová legendární eko-kopule, která mi tam přivedla, byla bohužel pro turisty zavřená - Berlín oficiálně žije ve strachu z teroristického útoku) až na stanici Zoo (kde jsem přestoupil na linku U2, pochopitelně) mi poskytla spoustu času k přemýšlení o utopické Zoo-ropě, kterou ještě pořád můžeme realizovat, pokud i Bono Vox pochopí, že kopírování není krádež. Ostatně.... i linka U2 ve sjednoceném Berlíně a sjednocené Evropě jezdí mezi "punkovem" ("Pankow") a olympijským stadionem :-) A cesta k rozmontování (zdaleka ne jenom iránské) atomové bomby možná vyžaduje vrátit se z olympijských stadionů zase po čase k punkovým postupům - tedy ke sdílení ve všech možných i nemožných podobách - od squatů po dnešní obdobu audiokazet (bez kterých by alternativní kapely punkové éry - a po nich stovky tisíc dalších muzikantů a DJů - asi nikdy nezbořili The Wall, kterou se tehdy ve spolupráci s nahrávacími společnostmi obehnali zbohatlí ex-hippies...). Dnešní informační revoluce je zkrátka přímým pokračováním kopírovací kulturní revoluce, kterou před cca třiceti lety nastartovala šumící pirátsky okopírované audiokazety...

No... už pomalu ukončím svojí krátkou volně-asociativní lyrickou úvahu o minulosti, přítomnosti i budoucnosti sjednocené evropské popmusic i politiky, u které nepochybuji, že vyvolá v debatě pod článkem další vlnu zžíravé kritiky od zdejších poučených komentátorů, kteří mě jistě opět nebudou váhat poučit, co že to je a co není popmusic :-) Věřím, že na blížícím se večírku Láska Vole zazní nejeden mocný hymen - a že se tam sejdou lidi, kteří dokáží opravdový talent rozpoznat i bez přispění bohatých sponzorů :-) A věřte tomu, že tenhle propagační článek píšu i proto, abych Markovi předvedl, že více lidí se o jejich koncertě dozví i jinými kanály, než přes narcistně-despotický Facebook ... ale nechme už té propagandy... prostě doražte na předvánoční setkání setkání žen, co mají krásnou duši, a mužů, co mají velký uši.

Kdo ví, z koho se stane příští hvězda, která bude volně mísit kreativitu a popularitu s politikou a aktivismem ? :-)


[Vypnout sloupcovou sazbu článku] pro browsery Firefox, Opera a Chrome [zpět na začátek sloupcové sazby]
CZK 2900242944/2010 (VS 1088) BTC 19rriLx8vR19wGefPaMhakqnCYNYwjLvxq
Podpořte autora článku nebo celou TečkuCZ [zobrazit možnosti]

Sdílet v síti [Twitter] [Google+] [Facebook] [Jagg.cz]
Formátovat pro tisk [bez komentářů] [s komentáři]
Krátká forma URL (adresy) [http://teckacz.cz/1088]
Všechny články [od autora xChaos] [v rubrice Audio, video, písemno] [nejnovější]

Hodnocení článku čtenáři [ + ] 5 [7x] [ - ]
Tip: Pro moderaci článků (kladné nebo záporné hodnocení) je nutné použít browser, který podporuje javascript a cookies.
Komentáře čtenářů
Skrýt hodnocené nebo méně.


:) tloudev 8. prosince 2010 ← komentářů 56 ← [66%] 19 [29x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 771
[Láska Vole křtí nové CD!] → [/-/13318] ← sdílet nebo odpovědět

Laska vole! Nemam fejsbuk, ale vim to z NYXu (kterej uz samozrejme mam a zere mi spoustu casu), takze se tesim. Pokud se v sobotu neozeru na vanocnim vecirku uplne do mrtva.

:) xChaos 13. prosince 2010 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 612
[Láska Vole křtí nové CD!] → [/-/13354] ← sdílet nebo odpovědět

tak, CD už máme doma řádně zakoupené na koncertě... teď zbývá ještě ho pořádně upirátit :-)
 

Zobrazeno 2 komentářů z 2 nalezených (zpracování trvalo 0.35 sekund).

Pozor, vložením komentáře souhlasíte s pravidly hry TečkyCZ! [zobrazit pravidla] →
Ochrana proti spambotům - tři-krát-tři je ... ? (napište číslicí - nemělo by byt potřeba při zapnutém JavaScriptu)
Sociální síť (přihlaste se předem, 1. řádek<=105 znaků=status, zbytek=odkaz)
Offtopic resolver (týká se odpověď původního tématu, nebo patří jinam?)
Přezdívka (povinně) - nepoužívejte speciální znaky, mezery=podtržítka
E-mail (volitelně) - zobrazí se ikonka → [Gravatar] nebo → [Libravatar]

 Nelze použít HTML [zobrazit mikrosyntax] →

Nápověda: ve vlastním zájmu uvádějte u komentářů pouze funkční a dostupnou e-mailovou adresu. Přezdívku, která je jednou spojená s konkrétní e-mailovou adresou, už nyní nelze bez zásahu administrátora serveru spojit s jinou adresou. Uvedením neplatné e-mailové adresy si v budoucnu znemožníte upload ikonky i možnost použít některé další chystané neanonymní funkce vázané na uvedení platné e-mailové adresy.


Láska Vole křtí nové CD! [Začátek článku] [Začátek komentářů]
TečkaCZ [Nejnovější články] [Nejnovější komentáře] [Aktuální debaty] [Zeď vzkazů] [Zeď odkazů]
Tiskové zprávy a otevřené dopisy přebíráme z nejrůznějších informačních kanálů (bez výslovného souhlasu autorů)
Licenční práva k použitým obrázkům a grafickým motivům nejsou definována (přebírejte pouze texty bez obrázků)
Texty článků i komentáře bez uvedení copyrightu jsou chráněny GNU Free Documentation License
Publikační systém TečkyCZ vyvíjejí Arachne Aerospace, webhosting sponzorují SPOJE.NET
Založeno na Quzo engine, (G)1999-2002 David Čermák, (G)2002-2013 Michael Polák
Seznam aktuálních článků na TečceCZ je dostupný také ve formátu RSS (XML)
Můžete také sledovat TečkuCZ na Google+ nebo Twitter feed TečkyCZ
Články přebírá i rubrika Věda a výzkum na serveru Právě dnes
TečkaCZ občas prochází testy XHTML a CSS2 validity
SPOJE.NET Arachne Labs
       TečkaCZ
 •  
 • Čtení komentářů →
 • Psaní komentářů →
 • Debaty →
 • Články →
 • Tagy →
 • Ročníky →
 • Rubriky →
 • RSS kanály →
 • Vzhled →
 • Ostatní →
 •  
[] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] []
 •