.       
[dnes je 22. října 2016]

Celodenní výpadek serveru NYX.cz

xChaos 28. února 2011 [5548 znaků] [editováno 28. února 2015] [Linux a internet]
[ + ] -1 [23x] [ - ] [informativní[x] zajímavé[x] nedomyšlené[x] neaktuální[x]]
13097 ← RSS 1276 fb 77 twitter 682 google 504 seznam 8 nyx 135 bot 5770
[Komentářů 48]

Vím, že se svým teoretizováním o potřebě decentralizace technologií, na kterých je naše společnost závislá, jsem občas už únavný - ale výpadek serveru nyx.cz, který trvá dnes v pondělí 28.2.2010 víceméně od rána už minimálně do večera je pro spoustu uživatelů českého Internetu rozhodně tématem dne (které ale tahle skupina bohužel nemá kde řešit online). Doufám, že se mi podaří konečně rozpoutat pořádný flamewar ! #web2 #internet #nyxcz

Asi už jsem zmiňoval, že můj vztah k tuzemskému komunitnímu serveru NYX.cz zpočátku nebyl příliš vřelý: důvodem bylo možná i to, že mým prvním setkáním s touto online komunitou byla žádost o zřízení účtu, ve které jsem na otázku "jaký bude můj přínos pro komunitu" (či tak něcjak) odpověděl prozaicky a pravdivě, že "žádný". Nicméně odmítnuti byli i lidé s daleko méně upřímnými sebe-prezentacemi - takže víceméně věřím, že tou dobu tento server zkrátka jen nebyl otevřený běžným uživatelům, a sázel spíše na vyvolání pocitu "elitní skupiny" u svých uživatelů. Situaci asi rok nebo o dva později vyřešil systém rozesílání pozvánek e-mailem.

Musím říct, že během několika let užívání jsem si NYX celkem oblíbil: ve skutečnosti, hodně pomohly některé nové vychytávky, které v něm byly implementované až v poslední době: např. moderace příspěvků pomocí palců nahoru a dolů, apod.), docela výrazně zvýšila kvalitu obsahu (díky přesunu těžiště moci od všemocných moderátorů směrem ke crowdsourcingu moderace - moderátoři se poté stali spíše jen pouhými arbitry, a nikoliv přímými vykonávateli "hlasu lidu" - a náplň řady klubů se se brzy přesunula od nekonečných flamewars o tom, kdo je větší debil, ke skutečnému soutěžení o to, kdo přinese do diskuze zajímavější odkaz nebo argument). A špatný není ani obchodní model: pokud vás na NYXu nebaví reklama nebo chcete používat některé nadstandartní vychytávky, můžete si zaplatit "prémiovou verzi" - uvažovali jste někdy o tom, proč toto neumožňuje např. Facebook ? (jestli ne: zamyslete jste se někdy nad distribucí bohatství ve společnosti - nad tím jakými finančními prostředky asi disponují agregovaní zadavatelé reklamy - a jakými prostředky _souhrně_ disponuje většina řadové veřejnosti, která je cílovou skupinou sociálních sítí...)

Kromě NYXu existují v .cz i jiné pokusy o online komunity: některé jsou úzce tématicky zaměřené (seznamky, fanoušci konkrétních záležitostí, apod.), jiné se zase zkomercionalizovaly nade všechny meze, a ještě další o oslovení mainstreamu usilují spíše marně, a jiné jsou naopak ještě "undergroundovější", než NYX. Ale NYXu rozhodně nelze upřít pozoruhodně masový záběr v celé jedné věkové skupině - a poměrně široké rozkročení od mainstreamů všech odstínů až po paranoidní konspirátory, kteří svojí širokou škálu (od New World Order a Chemtrails až po zlotřilá spiknutí globáloteplistů a ekoteroristů) konspiračních teorií, týkajících se zejména toho, koho je momentálně trendy a in podezírat z úsilí o světovládu ("it's ok to be paranoid - but is your conspiracy theory cool enough ?") neváhají doplnit třeba i o teorie, že NYX provozuje přímo MVČR. Nuže - jestli provozoval, tak to dnes definitivně nezvádl: NYX nám spadl, NYX nám spadl... kopak nám ho postaví ?

Ve svých předchozích článcích (tip zkuste kliknout na #tagy v záhlaví tohoto článku!) na téma Webu 2.0 [en.wikipedia.org] (toto označení není můj výmysl - asi dva roky jsem tento pojem zešměšňoval, abych ho nakonec musel akceptovat jako realitu světa, ve kterém žiju - ano, je smutné, že teprve web 2.0 alespoň částečně implementuje nápady, se kterými původně přišli už vynálezci toho webu prapůvodního... ) jsem se často zabýval úvahami o decentralizaci sociálních sítí: když může být decentralizovaný e-mail nebo jabber, tak proč by to nezvládly i sociální sítě ? Podařilo se mi s nosným tématem decentralizace médií proniknout dokonce až do ČT24 - a určitě ho ještě důkladně rozvinu v nějakém přítím článku. Existují velice podstatná "pro" i "proti" - např. jsem si uvědomil určitá zabudovaná omezení v webových browserech (plošný zákaz cross-site javascriptu) budou vždycky sociální weby s decentralizovanými ambicemi diskriminovat oproti přístupům postavených na principu "jedna doména vládne všem, jedna jim všem káže...": ano, za současnou dominanci Facebooku a Twitteru může zásadní (záměrná ?) koncepční vada bezpečnostního modelu Ajaxu (javascriptové HTTP "na pozadí", které "s křížkem po funuse" nakonec využívají třeba i moderační plusy a mínusy tady na TečceCZ). Tím pádem třeba ty dnešní "tosemilíbípalce" rozeseté po půlce webu bohužel nebude decentralizovaná sociální síť schopná tak jednoduše nabídnout - nezbývá než doufat, že lidi to po nějaké době přestane bavit samo od sebe a že agresivní marketing nakonec začne požírat sám sebe.

Tímto článkem bych rád poskytl prostor k diskuzi všem stálým i příležitostným čtenářům a návštěvníkům TečkyCZ: prozraďte na sebe, jestli máte nebo nemáte NYX login (a případně jestli je stejný, jako vaše přezdívka tady) ! Co pro vás znamenal "den bez NYXu" - ztratili jste zcela spojení s určitými pro vás důležitými lidi ? Zaregistrovali byste se na decentralizované síti, přinášející zhruba obdobnou funkčnost i bez rizika celkového kolapsu ? Jsou vám uživatelé NYXu v převážné většině spíše sympatičtí a blízcí - nebo je považujete z větší části spíše za arogantní individualistické egomaniaky ? Víte už něco o tom, co je příčinou dnešního výpadku, a jestli už se pracuje na jeho odstranění ? Přijde někdo s radikálními konspiračními teoriemi a divokými spekulacemi ? (např. že si výpadek NYXu objednal Facebook - ať už přímo u provozovatele, nebo skrze placený hackerský útok...). Bude 21.12.2012 dnem, kdy takto zkolabuje Facebook ? Vyrazí potom lidé sociálně síťovat do ulic ? Těším se, že by konečně mohl padnout nový rekord v počtu příspěvků v diskuzi pod jediným článkem tady !


[Vypnout sloupcovou sazbu článku] pro browsery Firefox, Opera a Chrome [zpět na začátek sloupcové sazby]
CZK 2900242944/2010 (VS 1109) BTC 19rriLx8vR19wGefPaMhakqnCYNYwjLvxq
Podpořte autora článku nebo celou TečkuCZ [zobrazit možnosti]

Sdílet v síti [Twitter] [Google+] [Facebook] [Jagg.cz]
Formátovat pro tisk [bez komentářů] [s komentáři]
Krátká forma URL (adresy) [http://teckacz.cz/1109]
Všechny články [od autora xChaos] [v rubrice Linux a internet] [nejnovější]

Hodnocení článku čtenáři [ + ] -1 [23x] [ - ]
Tip: Pro moderaci článků (kladné nebo záporné hodnocení) je nutné použít browser, který podporuje javascript a cookies.
Komentáře čtenářů [napsat vlastní]
Skrýt hodnocené nebo méně.


:) xChaos 28. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
✔✔ [ + ] 2 [2x] [ - ] ↻ 562
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13930] ← sdílet nebo odpovědět

Z nepotvrzených a neověřených zdrojů (které mě navíc moderují jako "nudné") ke mě doletěla tato kachna:

Hw problem
Pojede zitra v 11
10:32pm

:) Vitex 28. února 2011 ← komentářů 46 ← [49%] 28 [58x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [trefné[x]] ↻ 797
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13931] ← sdílet nebo odpovědět

No já bych to s tím nyxem moc nehrotil. Pro mě je to jenom další telefoní číslo a žrout času. A sere mě že na nyxu byly realizovány nápady které jsem měl pro hippy.cz ale nebyl jsem je schopen implementovat za coz se stydim. Rozhodně by mne mrzelo, kdyby padnulo Cyberspace.cz nebo Kyberia.sk ale že nejde nyx to není žádná škoda.

:) xChaos 28. února 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 543
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13932] ← sdílet nebo odpovědět

proboha, kdo mohl můj článek moderovat jako "sexistický" ? budu muset implementovat nějakou "demoderaci" ... :-)

:) Vitex 1. března 2011 ← komentářů 46 ← [49%] 28 [58x]
[ + ] 0 [4x] [ - ] [vtipné[x] offtopic[x] hloupé[x]] ↻ 631
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13933] ← sdílet nebo odpovědět

Já to byl. A bylo to za trest, že mi to odmítlo příjmout emailovou adresu vitex@arachne.cz i když jí mam asociovanou na gravataru s ikonou.
Howg!

:) Vitex 1. března 2011 ← komentářů 46 ← [49%] 28 [58x]
[ + ] 0 [4x] [ - ] [zábavné[x] trapné[x]] ↻ 651
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13934] ← sdílet nebo odpovědět

To je prostě diskriminace!

:) Vitex 1. března 2011 ← komentářů 46 ← [49%] 28 [58x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [sexy[x]] ↻ 669
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13935] ← sdílet nebo odpovědět

A navíc to ještě ani nemění ikonku ...

:) Vitex 1. března 2011 ← komentářů 46 ← [49%] 28 [58x]
✔✔ [ + ] 2 [2x] [ - ] [trefné[x]] ↻ 611
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13936] ← sdílet nebo odpovědět

Beru zpět. škoda, že tu po sobě nejde nějak uklidit ...

:) xChaos 1. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 578
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13937] ← sdílet nebo odpovědět

@Hypercybervitexus u lidí, co uvedou pravou e-mailovou adresu, nejspíš časem umožním nějaký druh registrace, po kterém si po sobě budou moci smazat sami :-)

jinak odmazávání příspěvků už skoro funguej... akorát jsem tam v rámci debugování nechal modcout=modcount+1 , místo správného modcout=modcount-1, takže teď je to sexistické hned dvakrát :) ale třeba to někdo kdo zatím ještě nemoderoval smaže.

:) xChaos 1. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 586
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13938] ← sdílet nebo odpovědět

tedy chci říct "odmazávání přívlastků" - tedy demoderace.

:) Vitex 1. března 2011 ← komentářů 46 ← [49%] 28 [58x]
✔✔ [ + ] 2 [2x] [ - ] ↻ 705
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13940] ← sdílet nebo odpovědět

Za všechno stejně může Čenďák, kdybych s nim nechodil do hospody a nechlastal to pivo, tak nejsem vožralej a nedělám blbosti ... Omlovám se za zaplevelení jinak velmi plodné a zásadní diskuze.

:) xChaos 1. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
✔✔✔ [ + ] 3 [3x] [ - ] [moudré[x] trefné[x]] ↻ 569 → 124
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13942] ← sdílet nebo odpovědět

Obligatory Blisty Troll :-)
→ [http://www.blisty.cz/art/56857.html]
Sociální sítě lidi nepropojují - izolují je od reality

:) xChaos 1. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
✔✔✔ [ + ] 3 [3x] [ - ] [zábavné[x]] ↻ 551
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13943] ← sdílet nebo odpovědět

Objevil jsem nové pravidlo Webu 2.0: čím dementnější klikací feedback od lidí očekávate, tím větší button jim na to udělejte - třeba i tak velký na který můžou kliknout třebai prstem na iPadu...

Ale pokud chcete spojit klikání s přemýšlením, tak udělejte klikátko naopak malé.

:) feftan 1. března 2011 ← komentářů 1 ← [100%] 3 [3x]
✔✔✔ [ + ] 3 [3x] [ - ] [informativní[x] trefné[x]] ↻ 573
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13946] ← sdílet nebo odpovědět

tak to vypada, ze veskere loginy na tecce ma pouze vitex

:) Nyx (b5e6ee1608475f4d) 1. března 2011 ← komentářů 1 ← [60%] 3 [5x]
✔✔ [ + ] 3 [5x] [ - ] [informativní[x]] ↻ 599 → 108
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13948] ← sdílet nebo odpovědět

tady mas jeden overejny zdroj :-) → [http://twitter.com/#!/marek_janda] (oprav si prevod url :-))

tj. ve zkratce...pri rutinni vymene hdd to uz nenabehlo, pricina nakonec potvrzena ve zdroji, vcera odpoledne uz zprovozneno, ale do serverovny se dostanu az dnes rano...tak jsem toho vyuzil a behem noci udelal vsechno to, kvuli cemu jsem tam puvodne jel...tj. vymena vsech hdd za vetsi, upgrade debianu na squeeze apod...aspon jsem na to mel klid

asi pred mesicem jsem si zrovna rikal, ze bych si mel udelat EC2 instanci, kterou bych mohl pustit v pripade vypadku (mit treba micro instanci nonstop bezici a replikujici db a pri vypadku ji vypnout a misto ni pustit nejakou vetsi, ktera by utahla plny provoz)...ale nebyl cas :(

:) ts (f04a39bb50853514) 1. března 2011 ← komentářů 14 ← [43%] 12 [28x]
[ + ] 0 [4x] [ - ] [nedomyšlené[x] moudré[x]] ↻ 631
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13951] ← sdílet nebo odpovědět

Cely internet je jedna velka decentralizovana socialni sit, mas v nem decentralizovany email, web a jabber k dispozici, stovky klientu a protokolu a moznosti. Servery jako nyx a facebook jsou jen fetis pro autisty, kteri maji potrebu se ze spolecnosti nejak vyclenovat do mensich radoby elitnich skupinek.

:) čibrut 1. března 2011 ← komentářů 1 ← [100%] 1 [1x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 586
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13952] ← sdílet nebo odpovědět

... hmm .. a co na to Jan Tleskač?

:) drudo (48249a7f64328bc1) 1. března 2011 ← komentářů 1 ← [100%] 1 [1x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 701
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13953] ← sdílet nebo odpovědět

no to ze nejde nyx mne neja extra nesere, zrovna lezim doma se zapalem prudusek tak sem si chtel sject ze co se kde "deje" a koukan ze nejde nyx.zajimave je ze kdyz sme hledal odpoved tak sem zistil ze google mi vyhodil prvni odkaz na dotaz nyx nejede prave tecku. cyberspace mne uz tay ale zacina otravovat, dostal sem tam tedka ban do jedne diskusy a vubec nechapu tak at si polibej prdel ti co mi ho dali.nepovazuji se za hulvata jen chci zdilet nazory pro to na site chodim.
hodnotit jestli je socialni sit prospesna nebo ne je ale diskutabilni nebot az cas ukaze,jedna vec je zit realnej zivot svuj zivot a jina je zit ten zivot v tom "matrixu" myslim tim realnej zivot ten zivot co po nas chce system aby sme zili.na UP nechodm ale pisi maili, a opu jinich elektronickich veci pouzivam spise vyuzivam. no snad za svoje nazory nedostanu ban i tady ale nevadi jaro je tu snih roztava pomalu ale jiste a od jara do podzimu sem stejne venku u ohinku nebo na zahradce.nyx mi teda nevadi skoro vubec

:) xChaos 1. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [inspirativní[x]] ↻ 505
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13955] ← sdílet nebo odpovědět

@ts nemáš to domyšlené... k autismu má blíže spíš čirý zájem o informace bez vazby na konkrétní lidi a vztahy mezi nimi.

centralizované komunitní servery nejsou úplně optimální... ale nástroje umožňující vybrat si z nějakého obrovského množství lidí online právě ty, které mi přijde zajímavé sledovat, začaly být přirozeně potřeba s obrovským nárůstem uživatelů Internetu.

xChaos 1. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x] ✘✘ [ + ] -2 [2x] [ - ] [podivné[x]] ↻ 10 [Celodenní výpadek serveru NYX.cz] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) donar 1. března 2011 ← komentářů 6 ← [-25%] -2 [8x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 571
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13961] ← sdílet nebo odpovědět

NYX mi prijde zvenci jako one man show, vice korporativnosti (a s tim spojene zalozni servery apod.), pokud neco hapruje, da se to resit prave timto.

:) donar 1. března 2011 ← komentářů 6 ← [-25%] -2 [8x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 571
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13962] ← sdílet nebo odpovědět

Kamo tedka treba delal presmycku na virtualy, proste celej hw server hodit jako virutal, klidne jen jako jedna VM na jenom hostitelskem stroji, pak s tim de carovat ;]

:) xChaos 1. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 587
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13963] ← sdílet nebo odpovědět

jste uživatelé NYXu a píšete na Twitter ? používejte tag #nyxcz

jste čtenáři TečkyCZ ... ? dtto #teckacz

:) gogloid 2. března 2011 ← komentářů 2 ← [15%] 1 [7x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [nedomyšlené[x]] ↻ 622 → 5
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13964] ← sdílet nebo odpovědět

Je mi líto, ale bohužel v odstavci o decentralizovaných sociálních sítích píšete některé věci, které nejsou tak úplně pravda. Jedná se o technické věci - ve webových prohlížečích je cross-site XHR zakázán *z čistě bezpečnostních důvodů* (viz... [celkem 1667 znaků] [zobrazit]

:) donar 2. března 2011 ← komentářů 6 ← [-25%] -2 [8x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [nedomyšlené[x]] ↻ 560
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13967] ← sdílet nebo odpovědět

Nevim no, snad Iframe ne? Nejak mam pocit, ze se v tom xChaos docela dost vyzna ;]

:) xChaos 2. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [FAQ[x] nedomyšlené[x]] ↻ 588
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13968] ← sdílet nebo odpovědět

@gogloid no, moje základní myšlenka je, že decentralizované sítě nebudou mít nejmenší ... [celkem 1949 znaků] [zobrazit]

:) Vitex 2. března 2011 ← komentářů 46 ← [49%] 28 [58x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [trefné[x] pravdivé[x]] ↻ 780
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13970] ← sdílet nebo odpovědět

Rád se k tomuto konceptu nějak připojím, ale zatím není definováno API ...

xChaos 3. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x] ✘✘✘ [ + ] -4 [6x] [ - ] [hloupé[x] trapné[x] nekvalitní[x]] ↻ 12 [Celodenní výpadek serveru NYX.cz] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) Tomáš_Mráz 3. března 2011 ← komentářů 311 ← [25%] 66 [266x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] ↻ 558
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13977] ← sdílet nebo odpovědět

Proč by probůh tag VIDEO měl ohrožovat YouTube?

:) xChaos 3. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [4x] [ - ] [nepřesné[x]] ↻ 530
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13980] ← sdílet nebo odpovědět

@Tomáš_Mráz kdo bude mít zájem používat externí videoserver, pokud embednutí videa bude stejně jednoduché, jako je už 15 let snadné embednutí obrázku?

:) gogloid 4. března 2011 ← komentářů 2 ← [15%] 1 [7x]
[ + ] 2 [4x] [ - ] [moudré[x] pravdivé[x]] ↻ 548
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13984] ← sdílet nebo odpovědět

@xChaos: Protože ne všichni si můžou dovolit hostovat video soubory (třeba kvůli trafficu a velikosti), ne všechny to baví konvertovat a proto, že už dnes je možné embedovat video téměř stejně snadno? (Stáhnu nějaký free FLV player a jen nastavím parametry?) Nehledě na to, že lidé můžou chtít, aby se jejich video dalo najít i jinými zdroji.

xChaos 4. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x] [ + ] -2 [4x] [ - ] [nepřesné[x] výstižné[x]] ↻ 9 [Celodenní výpadek serveru NYX.cz] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) emhendemhs 4. března 2011 ← komentářů 173 ← [-43%] -133 [305x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [moudré[x] pravdivé[x]] ↻ 653
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13990] ← sdílet nebo odpovědět

Kazdej nema svoje stranky, kazdyho to nezajima, neumi to, proste jen chce hodit svoje video na net. A na to prave staci minuta na zalozeni uctu na youtube. Pokud ho mas a mas treba zadarmo Picasu, tak pripojit fotak ci kameru a pak jen asi tri kliky (a vubec nemusis zjistovat, co to je hosting, kde to vzit, jak to udelat a jestli to bude stacit). Na Youtube zrusili i omezeni delky, maj funkcni prehravani hd videa, zkousej prechod na html5 a Adobe dal do cska/dw prehravac v html5 uz nekdy loni na podzim. Z ceho vychazis, kdyz mluvis o skupinach, ktere to desi nebo ohrozuje? Jedinej, koho to tady desi, je UPC :)

:) xChaos 4. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 566
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13991] ← sdílet nebo odpovědět

@emhendemhs no, lze to možná vidět tak, jak to vidíš ty - ale není to tak nutné.

UPC ve skutečnosti potřebuje z lidí vytáhnout co nejvíce peněz - pokud by věřili tomu, že lidem navždy bude stačit kabelovka, akorát chtějí 100 programů místo 10, tak se nebudou vůbec pouštět do poskytování Internetu.

proč by v zájmu UPC mělo být podporovat Facebook a Youtube - kteří společně dělají z providerů jenom nádeníky tahající dráty, a zcela ruší jakýkoliv jejich vliv na poskytování obsahu - třeba i jen lokálního obsahu ?

už dnes UPC sponzoruje housing server NYX.cz (abychom zůstali ontopic) - proč asi ? Myslíš, že provideři nebudou více než ochotní nainstalovat jednotlivé nody decentralizované sociální sítě - a v rámci připojení k internetu uživatelům dokonce GARANTOVAT udržení účtu v této síti - tak jako dnes v rámci poplatku za připojení garantují tel. číslo, e-mail, nebo webhosting ?

:) emhendemhs 4. března 2011 ← komentářů 173 ← [-43%] -133 [305x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [zábavné[x]] ↻ 534
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13992] ← sdílet nebo odpovědět

Ja sam ani nevim, jak to vidim, jen jsem prednesl fakta a polozil ti otazku. Mam tam snad nesrovnalosti? Nevidim zadne duvody, proc by se mel nekdo bat vyvoje veci, tak me zajima, proc to tak podavas.

(co se tyce toho UPC, to byla jen poznamka na jejich problemy s youtube, to nemusis zbytecne rozblemcavat) Btw asi v rozruseni si mi zapomel dat negativni moderaci, mel bys to napravit, chybi mi to.

:) xChaos 4. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [trefné[x]] ↻ 565
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13994] ← sdílet nebo odpovědět

@emhendemhs no... pokud si někdo postaví obchodní model na vkládání reklamy do flashového přehrávače, tak pro něj tak <VIDEO> může představovat určité ohrožení, řekl bych.

:) emhendemhs 4. března 2011 ← komentářů 173 ← [-43%] -133 [305x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 562
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13995] ← sdílet nebo odpovědět

Nebo vyzvu, rekl bych ja. Krome toho bych to bral spis tak, ze google stavi na komplexni nabidce, nez abych vyjmul jednu jejich sluzbu a na ni demonstroval problemy, ktery by ji udajne mel prinest vyvoj technologii v oboru. Je to jako kdybys predloni rekl, ze youtube prinese problemy hd video a delsi, nez 10minutove klipy. Ber to spis tak, ze youtube uz se 'montuje' do televizi. Neexistuje zadna cesta zpet nebo treseni strachy. V nejhorsim, rikam v nejakem hypotetickem nejhorsim pripade, kdy to nevyresi inzenyri z google, se koupi nejaka spolecnost, ktera uz 'to ma vyreseny' a preklopi se to na yt :)

:) donar 4. března 2011 ← komentářů 6 ← [-25%] -2 [8x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 597
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13997] ← sdílet nebo odpovědět

fenomen iPhone a v podstate konverze primerene velke casti uzivatelu na developery je signifikatni ;]

:) xChaos 5. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] [blábol[x]] ↻ 543
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/13998] ← sdílet nebo odpovědět

@emhendemhs korporace mají problém ve chvíli, kdy jejich produkt nahradí v podstatě dohoda na jednotném formátu či API

ber to tak, že výrobce psacích strojů nevytlačil z trhu osobní počítač: vytlačila je z něj dohoda na jednotném formáty ASCII textového souboru

emhendemhs 5. března 2011 ← komentářů 173 ← [-43%] -133 [305x] [ + ] -2 [4x] [ - ] [chytré[x] nepřesné[x] nedomyšlené[x] strawman[x]] ↻ 8 [Celodenní výpadek serveru NYX.cz] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) xChaos 7. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] [nedomyšlené[x]] ↻ 547
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/14005] ← sdílet nebo odpovědět

@emhendemhs mám na mysli výrobce psacích strojů, kteří se nepřeorientovaly na výroby tiskáren k PC :-) elektronické jednořádkové psací stroje s 1 řádkovým LCD displejem a backspacem/editací v rámci této řádky sice teoreticky nějaký čas existovaly - ale jaký dosáhly podíl na trhu, oproti PC s textovým editorem ?

emhendemhs 7. března 2011 ← komentářů 173 ← [-43%] -133 [305x] ✘✘ [ + ] -2 [2x] [ - ] [spam[x] lživé[x]] ↻ 9 [Celodenní výpadek serveru NYX.cz] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) donar 7. března 2011 ← komentářů 6 ← [-25%] -2 [8x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [výstižné[x] lživé[x]] ↻ 625
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/14009] ← sdílet nebo odpovědět

rek bych, ze je i par open-sourcovejch webhostingovejch/linux serverovejch kontropanelu, a budou hodne user-friendly oproti klasickemu server managementu ;]

prijde mi ze emhendemhs micha jabky s hrusbama

neni umera mezi open-sourcem a uzivatelskou privetivosti, resp. pouzitelnosti v danou chvili na urcity ucel

BTW fb je z vetsi casti open source, mam tuchu

p.s.: dystak nekdo demoderaci meho "spam" moderacniho ukliknuti, kujuu ;]

:) xChaos 7. března 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 575
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/14014] ← sdílet nebo odpovědět

@emhendemhs co takový Firefox, OpenOffice, Google Chrome a celý OS Android - to nejsou uživatelský přívětivé opensource aplikace ?

:) emhendemhs 8. března 2011 ← komentářů 173 ← [-43%] -133 [305x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 552
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/14020] ← sdílet nebo odpovědět

Pokud je prave tohle jedina vytka, tak jsem spokojenej :)) Jak snadno odklonit od DIY ke Googlu.

:) emhendemhs 8. března 2011 ← komentářů 173 ← [-43%] -133 [305x]
✔✔ [ + ] 2 [2x] [ - ] [informativní[x] zajímavé[x]] ↻ 555 → 122
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/14023] ← sdílet nebo odpovědět

Ad 'pokles rozsireni flashe' (#rozporuplnepocity) → [http://www.zive.cz/bleskovky/wallaby-tajna-zbran-adobe-ktera-zachrani-flash/sc-4-a-156146/default.aspx]

:) crisa (77beed04f69616fd) 11. března 2012 ← komentářů 1 ← [0%] 0 [2x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [informativní[x] bezvýznamné[x]] ↻ 562
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/18382] ← sdílet nebo odpovědět

dnes nejde nyx zase celý den

:) dement (e992a5ea5241cad2) 11. března 2012 ← komentářů 1 ← [100%] 1 [1x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] [informativní[x]] ↻ 564
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/18388] ← sdílet nebo odpovědět

@crisa uz od vcerejsiho vecera ... vi nekdo co se deje?

:) xChaos 12. března 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 524
[Celodenní výpadek serveru NYX.cz] → [/-/18400] ← sdílet nebo odpovědět

Tak už to zase jede. Ale výpadek tenhle víkend byl ještě delší, než ten předchozí... víc jak 24h
 

Zobrazeno 48 komentářů z 48 nalezených (zpracování trvalo 0.59 sekund).

Pozor, vložením komentáře souhlasíte s pravidly hry TečkyCZ! [zobrazit pravidla] →
Ochrana proti spambotům - tři-krát-tři je ... ? (napište číslicí - nemělo by byt potřeba při zapnutém JavaScriptu)
Sociální síť (přihlaste se předem, 1. řádek<=105 znaků=status, zbytek=odkaz)
Offtopic resolver (týká se odpověď původního tématu, nebo patří jinam?)
Přezdívka (povinně) - nepoužívejte speciální znaky, mezery=podtržítka
E-mail (volitelně) - zobrazí se ikonka → [Gravatar] nebo → [Libravatar]

 Nelze použít HTML [zobrazit mikrosyntax] →

Nápověda: ve vlastním zájmu uvádějte u komentářů pouze funkční a dostupnou e-mailovou adresu. Přezdívku, která je jednou spojená s konkrétní e-mailovou adresou, už nyní nelze bez zásahu administrátora serveru spojit s jinou adresou. Uvedením neplatné e-mailové adresy si v budoucnu znemožníte upload ikonky i možnost použít některé další chystané neanonymní funkce vázané na uvedení platné e-mailové adresy.


Celodenní výpadek serveru NYX.cz [Začátek článku] [Začátek komentářů]
TečkaCZ [Nejnovější články] [Nejnovější komentáře] [Aktuální debaty] [Zeď vzkazů] [Zeď odkazů]
Tiskové zprávy a otevřené dopisy přebíráme z nejrůznějších informačních kanálů (bez výslovného souhlasu autorů)
Licenční práva k použitým obrázkům a grafickým motivům nejsou definována (přebírejte pouze texty bez obrázků)
Texty článků i komentáře bez uvedení copyrightu jsou chráněny GNU Free Documentation License
Publikační systém TečkyCZ vyvíjejí Arachne Aerospace, webhosting sponzorují SPOJE.NET
Založeno na Quzo engine, (G)1999-2002 David Čermák, (G)2002-2013 Michael Polák
Seznam aktuálních článků na TečceCZ je dostupný také ve formátu RSS (XML)
Můžete také sledovat TečkuCZ na Google+ nebo Twitter feed TečkyCZ
Články přebírá i rubrika Věda a výzkum na serveru Právě dnes
TečkaCZ občas prochází testy XHTML a CSS2 validity
SPOJE.NET Arachne Labs
       TečkaCZ
 •  
 • Čtení komentářů →
 • Psaní komentářů →
 • Debaty →
 • Články →
 • Tagy →
 • Ročníky →
 • Rubriky →
 • RSS kanály →
 • Vzhled →
 • Ostatní →
 •  
[] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] []
 •