.       
[dnes je 22. října 2016]

#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel

xChaos 15. července 2011 [7187 znaků] [editováno 28. února 2015] [Linux a internet]
★★ [ + ] 10 [26x] [ - ] [vtipné[x] informativní[x] trefné[x] výstižné[x] inspirativní[x]]
15548 ← RSS 2056 fb 56 twitter 343 google 286 seznam 56 nyx 96 bot 8140
[Komentářů 51]

Nenávist a odpor, kterou mezi uživateli Internetu (zejména těmi zkušenějšími a pokročilejšími) vyvolala sociální síť #Facebook byly naprosto bezprecedentní. Na této vlně odporu se evidentně veze i síť #GooglePlus - tato sociální síť sice není nijak extra geniální ani dotažená, nicméně už během krátké doby zkušebního provozu si získala 10 milionů uživatelů #web2 #internet [Summary: Google Plus is not Facebook]
icon

Dobře, dobře - to, že vás blokuje Čína, to ještě neznamená, že jste automaticky na té "správné straně" - protože Čína blokuje kdekoho, Facebook ostatně taky. Ale zajímavější je, že se migraci svých uživatelů na Google Plus snaží Facebok bránit zuby nehty - i za cenu cenzury. Dobře, ani to by nás nemělo překvapit - Facebook zakazuje a banuje kdeco a kdekoho - viz ostatně moje vlastní peripetie s touto sociální sítí - a ostatně nejen moje, viz např. Falešný Zdeněk Škromach [lupa.cz].

Pochopte, nejsem žádný fanoušek Googlu. Myslím, že vyhledávání by mělo být decentralizované, aby jeho výsledky nemohly být zkresleny placenou reklamou, pí-ár triky nebo prostě tupým SEO. Za produkt, který je do určité míry předobrazem toho, jak by internet mohl být používán lépe, než je dnes běžné, pokládám např. Wikipedii (tím se dost rozcházím s názory Laniera - viz odkazy níže). Google Plus se mi v podstatě ani moc nelíbí jako aplikace - použité javascripty jsou zřejmě příliš složité a na mém PC a v mém prohlížeči nepohodlně pomalé. Neposkytuje mi takové pohledy na obsah vkládaný mými známými, jaký bych chtěl (nebo si takový pohled neumím vyžádat, nebo je to něco, co bude implementováno až časem). Ano, je to centralizované, moje data jsou uložená někde v cloudu, nejsem zákazníkem Google stejně jako jsem nebyl zákazníkem Facebooku, atd. Všechno je mi jasné. Ale přes to všechno: tahle megakorporace má na rozdíl od řady jiných trochu "slušné vychování". Lze si přidávat do kontaktů lidi, kteří mají jabber jinde než na Googlu. Vaše (samozřejmě jen ty zcela veřejné!) statusy "lezou ven" v podobě RSS feedu - třeba se můžete podívat na ten můj [plusfeed.appspot.com].

Ale vlastně podstatné je jenom jedno: zatímco Facebook si užil jeden nebo dva roky v pozici drtivého monopolu, což mu umožnilo bezprecedentní míru arogance vůči svým uživatelům - bylo jasné, že Twitter, jakkoliv je mi sympatický a používám ho, nikdy nepředstavoval skutečnou, masově srozumitelnou alternativu - tak nyní je už více než jasné, že o přízeň uživatelů i peníze inzerentů budou soutěžit min. 2-3 velké sociální sítě. Monopol byl zlomen. A možná, že právě absence toho pocitu, že "tam, kde jsou všichni, musím být taky" nakonec otevře prostor i pro alternativní, decentralizované projekty. Samozřejmě, nutkavou potřebu "vyzkoušet něco jiného" už uspokojila právě relativně snadná dostupnost Google+ (pravda, jen na pozvánku - ale tu už dnes dostal opravdu každý, kdo chtěl a i já ji mohu poslat - nabízím ji každému, kdo si na Gravatar uploadne ikonku, kterou pak bude používat tady v komentářích pod články :-) - ale současně, lidé nyní už vidí, že změna je možná, a že lepší nápady mohou existovat. Bylo jasné, že žádná decentralizovaná síť bez multi-miliardového marketingu za zády nikdy nemohla kolem sebe v tak krátkém čase vytvořit tolik hype, jako Google+. I když paradoxně - třeba "Circles" v Google+ jsou v podstatě kopii toho, čemu (teoreticky decentralizovaná) sociální síť Diaspora říkala "Aspects". Jenže vývojáři Diaspory to vzali ze špatného konce: a dokonce i když kolem projektu krátkou dobu existoval určitý rozruch, tak tento rozruch vyšuměl v době, kdy tento projekt byl prostě příliš málo vyzrálý a v příliš rané fázi vývoje.

Samozřejmě - to nadšení mě přejde, až se ukáže, že firemní profily na Google Plus budou automaticky zpoplatněné, apod. Ale aspoň už je jasné, že žádná další "velká věc, společná všem" rozhodně nebude Facebook. A to otevírá prostor pro to, aby lidi časem další nové alternativy alespoň zkusily: experimentování je pro určitou část online populace zábavné. Nejlépe to zřejmě vystihl XKCD:

[XKCD on Google Plus]

A ještě jeden postřeh (jak jsem už dnes psal do statutu na Google+): trvám na tom, že moderace (statusů - nebo jako tady na TečceCZ moderace článků a komentářů k nim) by měla být nejen kladná jako na Facebooku či Googlu - ale i záporná. Tedy "-1"/"Dislike"/"Nelíbí se mi". Lidé (uživatelé) musí mít možnost projevovat kladné i záporné emoce. Mezi tím musí být rovnováha. Nejde, aby si virtuální realita uzurpovala část kladných emocí uživatelů - a ponechala záporné emoce jen pro reálný svět. To není trvale udržitelné. To nakonec povede jen k frustraci a k nárůstu cynismu a beznaděje v reálném životě. Negativní zpětná vazba má stejný význam, jako pozitivní.

[porovnání sociálních sítí]

Malé varování na závěr: nezapomínejte, že sociální sítě vytváří pouze iluzi "sdíleného soukromí" - tedy pocit, že oslovujete pouze vaše přátele a nikoliv celý svět. Provozovatel webu má přístup ke všem informacím, které na sebe prozradíte - i k tě, které pokládáte za soukromé - a dříve či později se tyto informace pokusí komerčně využít... proto je dobré se v sociální síti pořád chovat jako ve veřejném prostoru: je to ekvivalent trička, na kterém máte obrázek vyjadřující vaše přesvědčení, nebo obrázek, který se snaží být vtipný, či tak něco. Nic více, nic méně... tedy, snad kromě hypotetické možnosti, že že by se Google pokusil ze své sociální sítě časem udělat globální seznamku, opatřeno legendárním tlačítkem "I'm feeling lucky" :-)


[Vypnout sloupcovou sazbu článku] pro browsery Firefox, Opera a Chrome [zpět na začátek sloupcové sazby]
CZK 2900242944/2010 (VS 1147) BTC 19rriLx8vR19wGefPaMhakqnCYNYwjLvxq
Podpořte autora článku nebo celou TečkuCZ [zobrazit možnosti]

Sdílet v síti [Twitter] [Google+] [Facebook] [Jagg.cz]
Formátovat pro tisk [bez komentářů] [s komentáři]
Krátká forma URL (adresy) [http://teckacz.cz/1147]
Všechny články [od autora xChaos] [v rubrice Linux a internet] [nejnovější]

Hodnocení článku čtenáři [ + ] 10 [26x] [ - ]
Tip: Pro moderaci článků (kladné nebo záporné hodnocení) je nutné použít browser, který podporuje javascript a cookies.
Komentáře čtenářů [napsat vlastní]
Skrýt hodnocené nebo méně.


:) xChaos 15. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
✔✔✔✔ [ + ] 5 [7x] [ - ] [zajímavé[x] předvídatelné[x]] ↻ 1308 → 334
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15534]

Mimochodem... prastarý článek, který jsem v roce 2004 napsal o Orkutu. Kdo v té době slyšel o Facebooku ? :-) Google se pokusila o svojí první síť zhruba ve stejné době... ale kupodivu, Orkut se uchytil nakonec jen v Brazílii. Zvláštní.

TečkaCZ - Mor jménem Orkut
→ [http://teckacz.cz/172]

:) nejhodnejsiemhovoink (4a438079d6fcb612) 15. července 2011 ← komentářů 168 ← [-14%] -37 [255x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [trefné[x]] ↻ 671
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15539]

Tri ctvrte miliardy useru, vcetne treba byvalych clenu fidonetu, kteri si tam znovu po letech domlouvaji mezi/narodni akce, a ty zahajis clanek vetou "Nenávist a odpor, kterou mezi uživateli Internetu (zejména těmi zkušenějšími a pokročilejšími) vyvolala sociální síť #Facebook byly naprosto bezprecedentní" :) (ze ti s tim nehraje ani drtivy monopol ani jeho zlomeni pouhym spustenim konkurencni sluzby je fuk, hlavne ze si mohl to slovo pouzit)

:) xChaos 15. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [5x] [ - ] [informativní[x] lživé[x]] ↻ 628 → 157
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15540]

http://slashdot.org/story/11/06/30/1357210/Facebook-More-Hated-Than-Banks-Utilities ... [celkem 631 znaků] [zobrazit]

:) xChaos 15. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [informativní[x]] ↻ 703 → 164
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15545]

→ [http://www.ceskapozice.cz/zahranici/svetove-udalosti/google-oficialne-jeste-ani-neodstartoval-uz-je-milovan]
Google+: Oficiálně ještě ani neodstartoval a už je milován
Exkluzivní pozvánky na otestování se prodávají v aukční síni eBay.

... tedy já pozvánku (pokud to Invite, které můžu dělat, je použitelné já pozvánka) rád pozvu každého, kdo má tady na TečceCZ uploadnutou ikonku via Gravatar (a tedy platný e-mail v mé databázi). (Ale samozřejmě - musí si o to ještě napsat v tomhle fóru..)

:) marek (b2cd22a14f1f6801) 15. července 2011 ← komentářů 143 ← [20%] 61 [315x]
✔✔✔ [ + ] 3 [3x] [ - ] [trefné[x] pravdivé[x]] ↻ 612 → 174
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15547]

Velký bratr je prostě velký bratr a je celkem jedno, zda je to "I want you" či "Ty zapisalsja dobrovoľcem". Pro mě je rozdíl v tom, že v případě Googlu vidím nemalou přidanou hodnotu v podobě vyhledávače, map či office hostingu, u Facebooku nevidím vůbec žádnou.

Facebook, podle mě už svou ideální šanci na prodej prosek, půjde už jenom dolů a nakonec ho Google zlikviduje díky svým praktickým a smysluplným aplikacím (které mít Facebook nikdy nebude) a Androidu na mobilech.

Jinak budoucnost webu a sociálních sítí vidím zhruba následovně: → [http://www.bugemos.com/?q=node/213] (obzvláště web 3.0 mě pobavil).

:) xChaos 15. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [informativní[x] debilní[x]] ↻ 736 → 3
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15548]

→ [http://www.businessinsider.com/most-hated-companies-america-2011-6#10-facebook-10]
Facebook se umístil na hezkém 10tém místě. No... nevím jestli to "naprosto bezprecedentní" je na místě... ale vzhledem k tomu, že tamto jsou letité megakorporace podnikající vesměs v oboru tahání peněz lidem z kapsy, tak si myslím, že je to bezprecedentní aspoň v rámci oboru - žádná online služba nikdy nebyla tak nenáviděna (snad leda AOL - viz → [http://teckacz.cz/1101] )

:) marek (b2cd22a14f1f6801) 15. července 2011 ← komentářů 143 ← [20%] 61 [315x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [cool[x]] ↻ 632
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15549]

PS: Ta třetí fotka vypadá jak z Falloutu.

:) xChaos 15. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [informativní[x]] ↻ 656 → 2
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15550]

@marek no, je u toho každopádně původní logo MySpace :-)
[vložený obrázek]

:) nejhodnejsiemhovoink (4a438079d6fcb612) 15. července 2011 ← komentářů 168 ← [-14%] -37 [255x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [cool[x]] ↻ 670
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15552]

Chtel jsem clanku dat fejsbukisticke, protoze to na tyhle vylhany mindraky se nic jinyho dat ani neda, ale ono to tam dat nejde. Ale nevadi, porad to muzu dostat ja sam za to, ze uvedu fakta: to je tezko uveritelnej rozmer moderace, ze? :) A vrchol: nakonec sam autor prijde a rekne, ze ten jeho dramatickej nastup mozna nebyl na miste, protoze fb se potaci nekde na okraji zajmu hateru, ale co, tamto jsou letite megakorporace a tohle je jen... erghm... monopol. A ted te jako mame brat vazne :)

:) fikus (3439116d4c76ce65) 15. července 2011 ← komentářů 586 ← [47%] 82 [178x]
[ + ] 2 [4x] [ - ] [výstižné[x] nedomyšlené[x]] ↻ 723
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15555]

ja uz na socialni site kaslu pokud me opravdu neco nepresvedci.
zere to cas a je to povetsinou na prd.

:) xChaos 16. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 669 → 6
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15556]

[vložený obrázek]

:) xChaos 16. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 635 → 2
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15557]

A současně se snaží na trh sociálních sítí snaží vstoupit i Apple.. na druhou stranu... Apple je pro lidi, co touží po pocitu exkluzivity :-)
[vložený obrázek]

:) xChaos 16. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [offtopic[x]] ↻ 597
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15558]

(mimochodem: tu mikrosyntaxi na bold/italic pochopitelně bude mít TečkaCZ/MemoryLeaks.Net stejnou... je to dost podobné i jako na wiki... a dá se to implementovat jediným rewrite rule)

:) xChaos 16. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 643 → 165
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15559]

heh, tak on je na to návod přímo na → [http://php.net/manual/en/function.preg-replace.php] tak to je fakt trapné, že to tu ještě nebylo dřív...

zatím zkusím ten bold (ohraničení textu hvězdičkama). Italic (ohraničení podtržítkama ) mi zatím z neznámého důvodu nefunguje :-/

jo, a projeví se to i zpětně, ve starších příspěvcích, kde toto někdo použil. (a samozřejmě by měla být nějaká možnost zakázat autodetekci URLek i mikrosyntaxi....)

:) xChaos 16. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] ↻ 619 → 189
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15561]

https://plus.google.com/100125012078853567494/posts/c6S1scoujvJ ... [celkem 745 znaků] [zobrazit]

:) xChaos 16. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
✔✔✔✔ [ + ] 4 [4x] [ - ] [informativní[x]] ↻ 770 → 146
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15564]

→ [http://yro.slashdot.org/story/11/07/10/0438252/Facebook-Helps-Israel-Blacklist-Air-Travellers]
"According to a report by the Associated Press, protesters have been stopped in their tracks after Facebook aided Israel in cracking down on the group of activists from the UK, France, and Belgium who planned their event using the popular social networking site. Facebook allowed government agents to track the activists activities and then create a black-list of people who participated in the planning of the protests. The black-listed group was then forwarded to airlines with instructions to prevent the activists from boarding air flights to Israel. Over 200 activists were prevented from flying after being added to the airlines terrorism watch list, according the the AP report. Was Julian Assange correct, when he warned that Facebook was a giant, 'appalling spy machine'?"

:) marek (b2cd22a14f1f6801) 17. července 2011 ← komentářů 143 ← [20%] 61 [315x]
[ + ] 0 [4x] [ - ] [trefné[x] nedomyšlené[x]] ↻ 639
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15575]

@fikus

"ja uz na socialni site kaslu pokud me opravdu neco nepresvedci. zere to cas a je to povetsinou na prd. "

Já osobně (třeba se mýlím) sociální sítě společně se spoustou dalších věcí, z nichž některé jsou i tématy tohoto webu, házím do jednoho pytle s nápisem vypůjčeným od Sex Pistols: The Great Rock'n'roll Swindle.

:) xkomczax 17. července 2011 ← komentářů 354 ← [50%] 190 [382x]
[ + ] 2 [4x] [ - ] [pravdivé[x]] ↻ 668 → 141
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15578]

@ xChaos: a co hnedka o příčku nenáviděnější v pořadí? → [http://www.businessinsider.com/most-hated-companies-america-2011-6#9-myspace-11] ;-)

:) xChaos 17. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [vtipné[x] nudné[x]] ↻ 644
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15583]

po několika dnech používání: Můj dojem z G+ je takový, jaký mohl být z FB, kdyby mi nepřišly žádné ty opuštěné ovce a kuřata z Famville od mých známých :-)

:) xChaos 17. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
✔✔✔✔ [ + ] 4 [4x] [ - ] [informativní[x]] ↻ 960 → 215
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15589]

Google zabanoval Anonymous na Google Plus. Ti proto připravují vlastní sociální síť
→ [http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/21532-google-zabanoval-anonymous-na-google-plus-ti-proto-pripravuji-vlastni-socialni-sit]

:) xChaos 18. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 597 → 157
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15597]

Anonymous Creates Its Own Social Network - Slashdot
→ [http://tech.slashdot.org/story/11/07/17/1150256/Anonymous-Creates-Its-Own-Social-Network]
At the time of writing, the forum already had over 100 registered members.

... and of the 100, 89 of them were CIA, 9 FBI, and 2 Interpol.

:) xChaos 18. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 656 → 165
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15598]

Facebook Bans Google+ Ads - Slashdot
→ [http://tech.slashdot.org/story/11/07/17/149231/Facebook-Bans-Google-Ads]

Facebook Bans Google+ Ads: Facebook sent him the following message: 'Your account has been disabled. All of your adverts have been stopped and should not be run again on the site under any circumstances. Generally, we disable an account if too many of its adverts violate our Terms of Use or Advertising guidelines. Unfortunately we cannot provide you with the specific violations that have been deemed abusive. Please review our Terms of Use and Advertising guidelines if you have any further questions.'

:) marek (b2cd22a14f1f6801) 18. července 2011 ← komentářů 143 ← [20%] 61 [315x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] ↻ 578
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15601]

Google, někdo zabanoval...

Už jsem to tu jednou psal. Nebavíme se o veřejném prostoru vybudovaném za peníze daňových poplatníků, ale o privátním prostoru, se kterým může jeho majitel nakládat libovolně dle svého uvážení. Rozhořčování se nad tím připomíná malé rozmazlené dítě (vedlejší to efekt příliš sociálního státu), které se vzteká, že hračka, kterou dostalo zadarmo, aniž by se o ní jakkoliv zasloužilo, nefunguje tak, jak si představovalo.

Vybuduji(jeme) vlastní sociální síť je jediný poctivý přístup. Přeji hodně štěstí.

Naprosto jiné kafe je zablokování účtu v (nezávislé?) bance na základě faktu, že někdo mocný ukázal prstem. To, že se tohle běžně děje (a kupodivu nechává veřejnost v klidu) by měl být pádný důvod k okamžitému vybrání všech peněz z bank a následnému konzervativnímu zašití do slamníku.

:) xChaos 18. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] ↻ 672
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15602]

@marek... hele, s těma penězma je to obrovský mystérium, ale spousta lidí to stejně nechápe... mají pocit, že peníze fungují i "samy o sobě", i bez jakékoliv politické infrastruktury, apod.... blouzní o zlatém standardu a takových věcech. I Bitcoin je tímto zatížen.

Faktem je (a to se dostáváme už trochu offtopic), že peníze jsou kryté především (i nepsanou a nevyslovenou) "společenskou smlouvou" o jejich hodnotě: a banky jsou součástí této společenské smlouvy. Já jsem velkým kritikem role bank ve finanční krizi posledních let (Island, Řecko) - ale současně - nevěřím, že vybráním peněz a zašitím do slamníku by šlo cokoliv řešit...

:) xChaos 18. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 2 [4x] [ - ] [vtipné[x] fejsbukistické[x]] ↻ 664
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15603]

Chcete vydělávat díky Facebooku? Jděte do Účet -> Nastavení účtu -> Deaktivace účtu -> Začněte pracovat. :-) (via @vtipy)

:) xChaos 18. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [zábavné[x] bezvýznamné[x]] ↻ 624 → 172
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15612]

→ [http://asocial.ws/]
Tired of social networks?
You'll enjoy asocial.ws, the social network for asocial people.
You can create your profile and that's all.

No public page. No (boring) friends. No (fucking) messages.
No groups. No (useless) applications. No (social) API.

Your profile. Your data. Just for you.

:) nejhodnejsiemhovoink (e2eed70f7a640a77) 19. července 2011 ← komentářů 168 ← [-14%] -37 [255x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] ↻ 651
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15615]

Jasne zabavne i bezvyznamne a protoze zabavnejch tam je uz dost, vybiram bezvyznamne a riskuju, ze zase budu zminen jako strasnej zloun negativistickej :)

:) rednex (771ec616d77b8b94) 19. července 2011 ← komentářů 115 ← [77%] 79 [103x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [trefné[x] troll[x]] ↻ 763
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15619]

marek: "jediny poctivy pristup..." To je příšerné, když někdo moje oblíbená řešení ( která považuji pouze za časově, lokálně a individuelně a v určitých mezích vhodná) vymezuje těmito slovy. Který bůh ti proboha zjevuje tahle "jediná poctivá řešení" ?

:) nejhodnejsiemhovoink (e2eed70f7a640a77) 19. července 2011 ← komentářů 168 ← [-14%] -37 [255x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [zábavné[x]] ↻ 647
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15626]

Petr Koubský - Řeči o G+ na G+, všechno ostatní na Twitter :), FB pasivně čtu a občas se zapojím do diskuse (jako teď), nové statusy tam nepíšu. Výhoda tří sociálních sítí je v tom, že tě donutí přemýšlet, zda potřebuješ vůbec nějakou. Jedna na to nestačí. Od nástupu G+ mě celý ten social networking baví výrazně méně.

marek (b2cd22a14f1f6801) 20. července 2011 ← komentářů 143 ← [20%] 61 [315x] ✘✘ [ + ] -2 [2x] [ - ] [bezvýznamné[x]] ↻ 11 [#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) xChaos 20. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] [fejsbukistické[x]] ↻ 715 → 155
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15643]

SEC Filing Reveals Details of Zynga's Relationship With Facebook - Slashdot
→ [http://slashdot.org/story/11/07/19/2051249/SEC-Filing-Reveals-Details-of-Zyngas-Relationship-With-Facebook]

| So Zynga can't put Farmville on Google+.

No Farmville on Google+? If there's a better advertisement/reason than this to switch from Facebook to Google+, I don't know what it is

:) marek (b2cd22a14f1f6801) 20. července 2011 ← komentářů 143 ← [20%] 61 [315x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [zajímavé[x]] ↻ 640
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15644]

@xchaos ... [celkem 1025 znaků] [zobrazit]

:) xChaos 20. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] [fejsbukistické[x]] ↻ 617
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15645]

no sorry... ale to že jsem napsal článek o G+, to snad není to samé, jako kdybych dál nadával na Facebook...

:) rednex (771ec616d77b8b94) 21. července 2011 ← komentářů 115 ← [77%] 79 [103x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] [nudné[x]] ↻ 777
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15646]

@marek. Vybuduji(jeme) vlastní sociální síť je jediný poctivý přístup. marek (anonym) 18. července 2011 ... [celkem 616 znaků] [zobrazit]

:) marek (b2cd22a14f1f6801) 21. července 2011 ← komentářů 143 ← [20%] 61 [315x]
[ + ] 2 [4x] [ - ] [trefné[x] výstižné[x]] ↻ 633
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15647]

@xchaos

"no sorry... ale to že jsem napsal článek o G+, to snad není to samé, jako kdybych dál nadával na Facebook... "

Termín "Google Plus" se v článku vyskytuje 4x, "Facebook" 8x.

xChaos 21. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x] ✘✘ [ + ] -2 [2x] [ - ] [fejsbukistické[x] podivné[x]] ↻ 37 [#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) xChaos 21. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 657 → 199
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15657]

→ [http://techcrunch.com/2011/07/18/illogical-william-shatner-gets-booted-from-google/]
Illogical? William Shatner Gets Booted From Google+ (Update: He’s Back)

:) xChaos 25. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [vtipné[x]] ↻ 597 → 336
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15687]

Facebook zrušil profil DSSS. Politická cenzura, křičí zástupce Vandase | Monitor | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran
→ [http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/203471.aspx]

hehe... až 3/4 roku potom, co zrušil problém mě ? to je pěkné, asi jsem větší extrémista :-)

Google+ Account Suspensions Over ToS Drawing Fire - Slashdot
→ [http://tech.slashdot.org/story/11/07/24/0441238/Google-Account-Suspensions-Over-ToS-Drawing-Fire]

Naproti tomu Google+ přistoupila k rušení účtů čistě surreálně.

xChaos 25. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x] ✘✘✘ [ + ] -3 [3x] [ - ] [fejsbukistické[x]] ↻ 10 [#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) captainemherica (4a438079d6fcb612) 25. července 2011 ← komentářů 94 ← [-40%] -52 [130x]
[ + ] 0 [4x] [ - ] [fejsbukistické[x] blábol[x]] ↻ 647
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15690]

Nepochopeni je v treba onom Crichtonove 'zivot si vzdycky najde cesticku'. Pokud to neni jasne, tak tenhle modlevel si nasel cestu v tom naduzivani. Je to stejny princip, v jakem si ho vynasel ty sam, jen v opacne polarite. Ano, jsem ten, kdo ho zde radobynepochopil. A ty jsi ten, kdo nepochopil represi.

:) xChaos 26. července 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] [fejsbukistické[x]] ↻ 632
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15697]

kua, jaká je tohle represe ??

:) captainemherica (e2eed70f7a640a77) 26. července 2011 ← komentářů 94 ← [-40%] -52 [130x]
[ + ] -1 [5x] [ - ] [offtopic[x] trapné[x] fejsbukistické[x]] ↻ 583
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15700]

No prece z moji strany :) Je to sice jen docasne zpusobene tvymi pozadavky na pouziti toho modlevelu, ale pokud se pres nej snazis jednak potlacit ty reci o fb a jednak napravit ten vzorec chovani, stava se neprijemnym vic tobe, nez komukoli jinemu, takto moderovanemu (s trochou fantazie je to dokonce i tvoje, tentokrat freudovska represe, kterou tu vidime). Uz je to buhvikolikate tema, ktere tu zakazujes, to je neudrzitelny.

captainemherica (4a438079d6fcb612) 27. července 2011 ← komentářů 94 ← [-40%] -52 [130x] [ + ] -2 [4x] [ - ] [offtopic[x] fejsbukistické[x]] ↻ 12 [#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) xChaos 3. srpna 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 650 → 157
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15770]

→ [http://tech.slashdot.org/story/11/08/03/1333214/Google-Registers-25-Million-Visitors]

:) xChaos 10. srpna 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 613 → 159
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15824]

Facebook Now Using Natural Language Processing - Slashdot
→ [http://yro.slashdot.org/story/11/08/08/234218/Facebook-Now-Using-Natural-Language-Processing]

:) xChaos 10. srpna 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 679 → 137
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15825]

Anonymous 5. listopadu zničí Facebook. Podaří se jim to? (doplněno) | JustIT.cz
→ [http://www.justit.cz/wordpress/2011/08/10/anonymous-5-listopadu-znici-facebook-podari-se-jim-to/]

.. no, moc šancí jim nedávám, ale v podstatě jim držím palce :-)

:) xChaos 15. srpna 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] [fejsbukistické[x]] ↻ 664
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15893]

[vložený obrázek]

:) xChaos 17. srpna 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 622 → 159
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15907]

Tak vida... Facebook se konečně chytl za nos... zřejmě tlak konkurence ze strany G+
→ [http://www.tyinternety.cz/novinky/farmaceuticke-firmy-jiz-nemohou-blokovat-komentare-4560]

:) xChaos 18. srpna 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 650 → 1
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/15940]

Reklama na Google+ :-)
[vložený obrázek]

:) xChaos 25. září 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 622 → 145
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/16411]

→ [http://www.justit.cz/wordpress/2011/09/25/google-ma-43-4-milionu-uzivatelu-30-rust-behem-2-dnu/]
Google+ má 43.4 milionu uživatelů, 30% růst během 2 dnů

:) xChaos 9. února 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 684 → 154
[#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel] → [/-/17823]

Google nabízí peníze za to, že vás bude sledovat

→ [http://datarama.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=732411]
 

Zobrazeno 51 komentářů z 51 nalezených (zpracování trvalo 0.75 sekund).

Pozor, vložením komentáře souhlasíte s pravidly hry TečkyCZ! [zobrazit pravidla] →
Ochrana proti spambotům - tři-krát-tři je ... ? (napište číslicí - nemělo by byt potřeba při zapnutém JavaScriptu)
Sociální síť (přihlaste se předem, 1. řádek<=105 znaků=status, zbytek=odkaz)
Offtopic resolver (týká se odpověď původního tématu, nebo patří jinam?)
Přezdívka (povinně) - nepoužívejte speciální znaky, mezery=podtržítka
E-mail (volitelně) - zobrazí se ikonka → [Gravatar] nebo → [Libravatar]

 Nelze použít HTML [zobrazit mikrosyntax] →

Nápověda: ve vlastním zájmu uvádějte u komentářů pouze funkční a dostupnou e-mailovou adresu. Přezdívku, která je jednou spojená s konkrétní e-mailovou adresou, už nyní nelze bez zásahu administrátora serveru spojit s jinou adresou. Uvedením neplatné e-mailové adresy si v budoucnu znemožníte upload ikonky i možnost použít některé další chystané neanonymní funkce vázané na uvedení platné e-mailové adresy.


#GooglePlus aneb nepřítel mého nepřítele je můj přítel [Začátek článku] [Začátek komentářů]
TečkaCZ [Nejnovější články] [Nejnovější komentáře] [Aktuální debaty] [Zeď vzkazů] [Zeď odkazů]
Tiskové zprávy a otevřené dopisy přebíráme z nejrůznějších informačních kanálů (bez výslovného souhlasu autorů)
Licenční práva k použitým obrázkům a grafickým motivům nejsou definována (přebírejte pouze texty bez obrázků)
Texty článků i komentáře bez uvedení copyrightu jsou chráněny GNU Free Documentation License
Publikační systém TečkyCZ vyvíjejí Arachne Aerospace, webhosting sponzorují SPOJE.NET
Založeno na Quzo engine, (G)1999-2002 David Čermák, (G)2002-2013 Michael Polák
Seznam aktuálních článků na TečceCZ je dostupný také ve formátu RSS (XML)
Můžete také sledovat TečkuCZ na Google+ nebo Twitter feed TečkyCZ
Články přebírá i rubrika Věda a výzkum na serveru Právě dnes
TečkaCZ občas prochází testy XHTML a CSS2 validity
SPOJE.NET Arachne Labs
       TečkaCZ
 •  
 • Čtení komentářů →
 • Psaní komentářů →
 • Debaty →
 • Články →
 • Tagy →
 • Ročníky →
 • Rubriky →
 • RSS kanály →
 • Vzhled →
 • Ostatní →
 •  
[] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] []
 •