.       
[dnes je 26. září 2016]

Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny

xChaos 27. dubna 2012 [10205 znaků] [editováno 28. února 2015] [Technologické úlety]
[ + ] 1 [15x] [ - ] [neaktuální[x] informativní[x] vtipné[x] zábavné[x] sexy[x] dlouhé[x] nudné[x] uklidňující[x] předvídatelné[x]]
9184 ← RSS 1239 fb 57 twitter 69 google 65 seznam 9 nyx 102 bot 5461
[Komentářů 14]

Legendární hitovka #Sunshine of your love nabývá díky této hračce zcela nového významu. Oč menší bude skutečná úspora energie, o to hezčí je celá ta myšlenka. #energy #orgasm #erotic #fashion #lifestyle [Summary: #Solar powered #vibrator]
icon

Jaro opět nemilosrdně udeřilo a do ulic vyrazily davy žen všech věkových kategoriích v šortkách, minisukních a punčochách a postaraly se o každoroční moment překvapení, který se pro muže teprve až o několik měsíců později na koupalištích a plážích stane nudnou samozřejmostí. TečkaCZ se letos naštěstí pro vás rozhodla orientovat striktně bulvárně a ještě vám přitížit (pokud jste nesmělí muži) nebo vás naopak podpořit a motivovat (pokud jste ženy či extroverti) úderným článkem, který právě čtete.

Enviromentálně uvědomělým řešením jarní nadrženosti (minimálně u žen) jsou bezpochyby solární vibrátory. Letmým průzkumem jsem zjistil, že prakticky každý z eko-technologicky zaměřených zahraničních e-zinů, které pokládám za svůj vzor, zveřejnil v posledních letech aspoň jeden článek o solárně dobíjeném vibrátoru - překvapivé ovšem je, že nešlo pokaždé o ten stejný typ, takže tato myšlenka evidentně rezonuje internet. Přiznávám, že nikdy bych si těchto (často už několik let starých) článků nevšiml, kdybych nebyl takový úchyl, kterého to napadlo googlit :-) Každopádně jde o mem, který koluje internetem minimálně už od roku 2004.

Legrační je, že z uvedených odkazů vyplývá, že v oběhu se v posledních letech ocitly minimálně dva komerčně vyráběné typy, které o sobě oba tvrdí, že jsou "první na světě". To je přinejmenším úsměvné tvrzení, když si uvědomíme, že firmy jako Solartec běžně prodávají i obyčejné solární dobíječky tužkových baterií :-)

Celá záležitost je naprosto logická a přímočará: dnešní enviromentální sensitivita (na Západě součást hlavního proudu v kultuře, politice i občanském životě, u nás na vesnici zesměšňovaná a zlehčovaná "novota") má kořeny u revoluční generace 60tých let, která ale současně přišla i s myšlenkou sexuálního osvobození - a to (poměrně logicky - pokud se chcete osvobozovat, aniž byste někoho dalšího zotročili) včetně masturbace. Troufám si koneckonců tvrdit, že jestliže "moderní (průmyslová) civilizace byla postavena na strachu z masturbace" (viz odkazy dále - nejvtipnější jsou obavy z konce 19.století, že jízda žen na bicyklu by u nich mohla vyvolat vzrušení a představuje tak "nepřijatelný mravní hazard"), tak postmoderní (internetová) civilizace je naopak postavena na masturbaci v podstatě celá. Spojení sexuality a trvalé udržitelnosti tedy může představovat skutečný orgasmus postmoderního individualismu - dokonce přemýšlím, že bych změnil slogan TečkyCZ naučinit "Hnutí za sex na oběžné dráze a trvale udržitelný orgasmus" (minimálně každé jaro).

Snaha o energetickou autonomií u jedince či komunity je ve své podstatě také formou autonomního "sebe-uspokojení potřeb" - bez zásahu do práv či svobod jiných jedinců či komunit, či bez nutnosti provádět směnu s jinými jedinci či komunitami. Je takový přístup nudný nebo zábavný, je obdivuhodný nebo trapný? Mají energeticky soběstačné komunity řešit, jak se navzájem činit na sobě závislými - a nebo mají vstupovat pouze do hravých, nezávazných vztahů?

S tím, jak se jaro přehoupne do léta a teploty i energetické nároky dále porostou, pak přijde čas na solární bikiny: ty mohou odvážné geek girls použít např. k dobíjení energeticky žravých smartphonů. Mem solárně dobíjených dvojdílných plavek rezonuje Internetem v nezměněné podobě kupodivu už od roku 2007, ale některé weby ho objevily až v roce 2011: protože jde stále o ty stejné fotografie stále stejného modelu, tak se obávám, že masového rozšíření se hned tak nedočkáme. Nicméně celý nápad má skutečně hlubokou logiku: prakticky každý, kdo si pořídil nějaká solární panel (třeba já - hned dva kufříkové) a není úplný fanatik energetické autonomie brzy zjistil, že jeho nový nablýskaný solární panel většinu času stráví většinu času doma v šuplíku: a kde jinde se člověk vystavuje sluníčku, než v létě na koupaliště? docela vážně přemýšlím, že bych si solární panely všil do svých vlastních plavek (i když by to pochopitelně nebylo tak sexy, jako ty bikiny).

Každopádně dnes dostupné solární bikiny jsou schopné dobíjet jakékoliv zařízení s USB konektorem - a kdyby se více rozšířily, představovaly by skutečně skvělý začátek nezávazné seznamovací konverzace pro geeky: "Slečno, můžu si od vašich plavek dobít mobil?" (a něco mi říká, že právě proto se hned tak nerozšíří).

Pokud cely nápad převedeme do daleko nudnější, unisexovější, ale současně daleko univerzálněji použitelné (tedy nejen na pláži) podoby, tak získáme kalhoty, do kterých budou všité solární panely: samozřejmě, vzhledem k typické venkovní teplotě související s počasím mě jako daleko logičtější přijdou solární panely všité do krátkých kalhot, ale našel jsem pouze násleudjící model:

(V dlouhých "solárních kalhotách" je vyfocený pochopitelně manekýn - ne modelka. Jak typické pro naši civilizaci.... :-) )

Tyto tři příběhy překvapivého využití solární energie - jeden dejme tomu "lechtivý", druhý spíše "bulvární" a třetí konečně zcela banálně každodenní - ukazují, jak Internetem obíhají a rezonují zajímavé memy, které mají potenciál když ne změnit společnost, tak přinejmenším pobavit a upoutat na chvíli pozornost. Některé memy pak představují průnik odlišných zájmů: enviromentalismus, erotika, DIY kultura, excentrismus. Tyto memy pak často spojují jednotlivce i komunity, které se na různých koncích světa snaží o to samé - ale nikdy by se o sobě navzájem nedozvěděly. Třeba zrovna v mém případě: o enviromentální citlivost, která nebude úředně nadekretovaná a dotacemi či korporátní reklamou živená - ale naopak bude cool a trendy a bude se šířit spontánním a zábavným způsobem.

Disclaimer: na upirátěné fotografii solárních bikin ve skutečnosti pozuje plastová figurína. Vítejte ve světě, kde i náhražky se stávají předmětem touhy ("I dream to dream").

[Vypnout sloupcovou sazbu článku] pro browsery Firefox, Opera a Chrome [zpět na začátek sloupcové sazby]
CZK 2900242944/2010 (VS 1189) BTC 19rriLx8vR19wGefPaMhakqnCYNYwjLvxq
Podpořte autora článku nebo celou TečkuCZ [zobrazit možnosti]

Sdílet v síti [Twitter] [Google+] [Facebook] [Jagg.cz]
Formátovat pro tisk [bez komentářů] [s komentáři]
Krátká forma URL (adresy) [http://teckacz.cz/1189]
Všechny články [od autora xChaos] [v rubrice Technologické úlety] [nejnovější]

Hodnocení článku čtenáři [ + ] 1 [15x] [ - ]
Tip: Pro moderaci článků (kladné nebo záporné hodnocení) je nutné použít browser, který podporuje javascript a cookies.
Komentáře čtenářů [napsat vlastní]
Skrýt hodnocené nebo méně.


:) tloudev 27. dubna 2012 ← komentářů 56 ← [66%] 19 [29x]
✔✔ [ + ] 2 [2x] [ - ] [vtipné[x]] ↻ 673
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19456]

docela by me zajimalo, co reknou solarni bikiny na poradne koupani, zda pri plavani naznak nezacne v mori probihat elektolyza a majitelka se napocne za neustavajici zavrate neodvratne potapet v mlhavem oparu vodiku... ;-)

:) santiago (0ba3918e93ad944c) 27. dubna 2012 ← komentářů 106 ← [69%] 92 [134x]
✔✔✔✔✔ [ + ] 7 [7x] [ - ] [výstižné[x] trefné[x]] ↻ 1253
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19457]

> inovativně postavené na použití Stirlingova motoru

huh? Podle te poznamky jsem ocekaval design zalozeny na solarne-termalnim pohonu, ale podle obrazku to je obycejna fotovoltaika a elektricky motorek.

:) Harvie.CZ 28. dubna 2012 ← komentářů 17 ← [44%] 11 [25x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] [vtipné[x]] ↻ 681 → 154
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19458]

No ty solarni "eko" vibratory stejne musi obsahovat chemicky akumulatory, protoze jinak by byl "styk" docela přerušovaný a i tak si (po zkušenostech se solarníma LED světýlkama) myslím, že slečny budou frustrovány asi stejně jako by se je pokoušel uspokojit impotentní alkoholik, protože na velikosti (a to i solárního panelu) skutečně záleží.

Něco naprosto jiného jsou vybrátory nabíjené kličkou, ty mi nepřipadají efektivní už vůbec, protože existuje dostatečné množství různých manuálně poháněných hraček, které nezpůsobují ztráty energie konverzí mechanické práce na elektrický proud, chemickou energii, zpět na proud a následně zas na mechanický pohyb. Tudíž si odhaduji, že se při nabíjení vibrátoru kličkou slečna zapotí stejně (nebo i více) jako u soulože - pokud si ovšem nezaplatí nabíječe, který jí vždy bude jeden vibrátor kličkou nabíjet, zatímco si ona bude s druhým hrát. Na tom je ovšem už vidět, jaký je to celé nesmysl.

To už bych raději nasadil parní pohon, jako tahle studentka strojního inženýrství: → [http://hackaday.com/2009/05/03/steampunk-vibrator/]
I ten se ale přehřívá jen o něco méně než její ex...

:) xChaos 28. dubna 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [předvídatelné[x]] ↻ 574
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19459]

@santiago já to zas tak detailně nestudoval :-)

:) xChaos 28. dubna 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 631
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19460]

@Harvie.CZ tak řeč byla celou dobu o solárním dobíjení ... tedy samozřejmě se dobíjejí baterie, jako v jakékoliv jiné elektronice. pochopitelně jde o vtip... ale právě že o docela milý, podle mě.

:) xChaos 28. dubna 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 603
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19461]

Jinak zajímavé, jak se všichni komentátoži chytli těch solárních vibrátorů - což byl vtip sloužící hlavně k připoutání pozornosti - ale nikdo se nevrátil k nápadu na solární kraťasy. Ty sice nejsou tak provokativní, jako třeba ty solární bikiny - ale např. na dobíjení telefonu a možná i něčeho chytřejšího (čtečka knih, netbook, apod.) - a nebo obecně na nabíjení čehokoliv s USB konektorem, třeba i nabíječky tužkových baterek - mi to přijde naprosto dokonalá kombinace (včetně toho, že mají větší plochu, než plavky, nemusí se řešit vodotěsnost)

:) xChaos 28. dubna 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [FAQ[x] předvídatelné[x]] ↻ 553
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19462]

@santiago teď se na to koukám, a fakt nevím, kde jsem tam ten Stirlingův motor viděl. Asi mi ten příval jarních hormonů úplně zamlžil smysly :-)

:) Harvie.CZ 28. dubna 2012 ← komentářů 17 ← [44%] 11 [25x]
✔✔ [ + ] 2 [2x] [ - ] [vtipné[x] sexy[x]] ↻ 624
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19464]

Stirlingův motor je naopak dobrá věc... Pokud je precizně provedený, tak dokáže běžet velmi rychle i na teplotu vytvářenou lidským tělem a co teprve v případě, kdy bude samička dostatečně nažhavená... jenom je potřeba vymyslet odpovídající chlazení...

:) santiago (50286e30987fa501) 28. dubna 2012 ← komentářů 106 ← [69%] 92 [134x]
✔✔✔ [ + ] 3 [3x] [ - ] [logické[x] chytré[x]] ↻ 611
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19465]

Solarni kratasy mozna nejsou spatny napad, ale IMHO jeste lepsi je solarni klobouk - dostatecne rovna a malo mechanicky namahana plocha, nezastinena, dobre orientovana proti slunci, a navic za slunce chrani pred uzehem a svitem do oci. V designu sombrera i s velkou fotovoltaickou plochou.

:) xChaos 28. dubna 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 652 → 2
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19467]

DIY Solar VIbrator - YouTube
→ [http://youtu.be/tYgahkfKvP8]

... kupodivu jeden z prvních výsledku hledání na toto téma jsem nakonec do článku nezahrnul

:) xChaos 28. dubna 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 657
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19468]

@santiago Máš samozřejmě pravdu. Dnes na výletě jsem o tom zrovna přemýšleli a mluvili. Vlastně by nejspíš fungovala i obyčejná solární kšiltovka s USB konektorem. A vlastně je něco takového téměř určitě v dosahu možností #doityourself kutila.

:) xChaos 28. dubna 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 594 → 85
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19469]

@Harvie.CZ BTW od toho podivného parního mučícího nástroje jsem se doklikal/dogooglil mj. k
→ [http://sexecology.org/research-writing/ecosex-manifesto/]
... třeba by se na to dala nějaká aktivista sbalit, kdo ví :-)

:) xChaos 29. dubna 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [vtipné[x] offtopic[x]] ↻ 587
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19471]

heh, v předchozím komentáři @xChaos jsem se koukám už pustil na tenký led lehce úchylného ne-přechylování :-)

:) xChaos 2. května 2012 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 652 → 153
[Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny] → [/-/19522]

Dobře, uznávám, že článek byl neaktuální:
→ [http://web.volny.cz/volny-cas/zena/clanek/~volny/IDC/202707/ekologie-frci-i-v-erotice-je-libo-solarni-vibrator-.html]
Femina.cz, 15.3.2012
 

Zobrazeno 14 komentářů z 14 nalezených (zpracování trvalo 0.36 sekund).

Pozor, vložením komentáře souhlasíte s pravidly hry TečkyCZ! [zobrazit pravidla] →
Ochrana proti spambotům - tři-krát-tři je ... ? (napište číslicí - nemělo by byt potřeba při zapnutém JavaScriptu)
Sociální síť (přihlaste se předem, 1. řádek<=105 znaků=status, zbytek=odkaz)
Offtopic resolver (týká se odpověď původního tématu, nebo patří jinam?)
Přezdívka (povinně) - nepoužívejte speciální znaky, mezery=podtržítka
E-mail (volitelně) - zobrazí se ikonka → [Gravatar] nebo → [Libravatar]

 Nelze použít HTML [zobrazit mikrosyntax] →

Nápověda: ve vlastním zájmu uvádějte u komentářů pouze funkční a dostupnou e-mailovou adresu. Přezdívku, která je jednou spojená s konkrétní e-mailovou adresou, už nyní nelze bez zásahu administrátora serveru spojit s jinou adresou. Uvedením neplatné e-mailové adresy si v budoucnu znemožníte upload ikonky i možnost použít některé další chystané neanonymní funkce vázané na uvedení platné e-mailové adresy.


Solárně dobíjené vibrátory a solární bikiny [Začátek článku] [Začátek komentářů]
TečkaCZ [Nejnovější články] [Nejnovější komentáře] [Aktuální debaty] [Zeď vzkazů] [Zeď odkazů]
Tiskové zprávy a otevřené dopisy přebíráme z nejrůznějších informačních kanálů (bez výslovného souhlasu autorů)
Licenční práva k použitým obrázkům a grafickým motivům nejsou definována (přebírejte pouze texty bez obrázků)
Texty článků i komentáře bez uvedení copyrightu jsou chráněny GNU Free Documentation License
Publikační systém TečkyCZ vyvíjejí Arachne Aerospace, webhosting sponzorují SPOJE.NET
Založeno na Quzo engine, (G)1999-2002 David Čermák, (G)2002-2013 Michael Polák
Seznam aktuálních článků na TečceCZ je dostupný také ve formátu RSS (XML)
Můžete také sledovat TečkuCZ na Google+ nebo Twitter feed TečkyCZ
Články přebírá i rubrika Věda a výzkum na serveru Právě dnes
TečkaCZ občas prochází testy XHTML a CSS2 validity
SPOJE.NET Arachne Labs
       TečkaCZ
 •  
 • Čtení komentářů →
 • Psaní komentářů →
 • Debaty →
 • Články →
 • Tagy →
 • Ročníky →
 • Rubriky →
 • RSS kanály →
 • Vzhled →
 • Ostatní →
 •  
[] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] []
 •