.       
[dnes je 21. října 2016]

Jméno nepřítele se nevyslovuje

xChaos 8. března 2006 [4965 znaků] [editováno 28. února 2015] [Nesmrtelní chrousti]
[ + ] 1 [3x] [ - ]
15593 ← fb 28 twitter 35 google 3 seznam 7 bot 3818
[Komentářů 13]

Vzhledem k tomu, že volby se blíží, a že rodina, přátelé i čtenáři ode mě evidentně nějaký názor očekávají, tak si dovolím podělit se s vámi o další várku úvah - a tentokrát smrtelně vážně.
Musím přiznat, že v řadě článků o politice, které tady na TečceCZ publikuju, si dělám svým způsobem legraci - i když občas je to legrace velice "interní", která občas může být srozumitelná jenom mě. Píšu pravda i věci, které myslím vážně - ale to jsou taková ta obecná "čapkovská" témata toho typu "nechci válku", a "lidé jsou v zásadě dobří". Jsou ještě i některé jiné věci, které myslím vážně - toho typu že spousta feministek i matfyzaček i jiných intelektuálek jsou nesmírně sexy bytosti a/nebo (to se nevylučuje ani nepodmiňuje) že jsou to možná i výborné současné či budoucí matky - a to, že je někdo žena v domácnosti nebo že nemá žádné vzdělání (či má vzdělání ale nemá žádný názor) nebo že dá každému, to ještě vůbec nemusí znamenat, že to zároveň taky není kráva nebeská. Každý člověk je individualita, a navíc se ještě každé další individualitě jeví úplně jinak - ten samý člověk se někomu může jevit jako kokot/kráva, a někomu jinému jako citlivý a inteligentní. Žádné objektivní hledisko neexistuje (může možná existovat "neutrální hledisko" - viz wikipedie).

Ale zpět k té politice. S přáteli, sousedy, rodiči, sourozenci i čtenáři TečkyCZ stále častěji diskutuji politickou situaci a blížící se volby. Přišel mi mailem dokonce přepis článku s krásným titulkem "Zelení - nezralé dítě chaosu" :-) což musím říct, že mi obzvláště lichotí :-) Nicméně - nemůžu nikomu s klidným svědomím říct, aby Zelené volil. Matka Kuchtová je evidentně potenciálním "Severou Zelených" - i když já jsem v zásadě proti JE, tak od začátku zdůrazňuju, že těžiště problému není v tom být proti JE (které tu prostě jednou jsou, a dokud nepřiletí Vogonská flotila, tak je nikdo jen tak snadno z reality nevymaže) - ale jde o to hledat ekonomicky, ekologicky i politicky výhodné alternativy (kdo mě zná, tak je mu asi jasné, že ta politika je u mě především o decentralizaci a eliminaci klíčové role nadnárodních korporací, zahraničních investorů i socálního státu). Do Zelených přišli někteří zřejmě rozumní lidé, a odešli z nich někteří z těch, které jsem moc "nemusel" i někteří, kteří to zjevně reálně "mysleli upřímě" i v původním slova smyslu (a ne v standaboardovském). Osobně se s členy SZ stýkám jen výjímečně, a nevím, co od nich po tom jejich posledním stranotřesení čekat - a nevědí to zjevně ani oni sami.

Nicméně volitelnými stranami pro leckoho budou asi právě ODS, SZ a možná nějaká potenciální euroliberální splácanina, tedy pokud se ještě před volbami stihne nějak zformovat, což pochybuju (ani nevím, kdy je nějaká uzávěrka těch kandidátek, nebo jestli už třeba nebyla... nesleduju moc TV...).

Nevolitelného je toho daleko víc. Detaily známe všichni, ale letos je na tomto seznamu novinka. Rád bych zdůraznil právě tuto formulaci: Současné vedení a vládní reprezentace ČSSD. Budu se držet tolkienovského hesla jméno nepřítele se nevyslovuje. Negativní reklama je taky reklama - a já prostě nebudu zvyšovat Google rating tomu, komu přeju, aby volby prohrál. To ovšem není ČSSD a její členové, ale právě jenom její současné vedení. Ne každé vedení ČSSD nás totiž strašilo koalicí s KSČM. Obávám se, že všichni budeme jednou na období neškodné "Špidlokracie" ještě vzpomínat se slzou v oku. Důležité je ale fakt si uvědomit, že sociální demokracie nemusí nutně být tou nejhorší ideologií pro demokratickou politickou stranu. Pokud je někdo v nějakém oboru lehce specializovaný a bojí se rekvalifikace, musí živit rodinu, nemá mnoho úspor, musí platit činži, a třeba ještě bydlí v lokalitě s malou možností volby mezi zaměstnavateli, tak se může třeba nezaměstnanosti nebo růstu nájmů obávat oprávněně, z inflace strach nemá, životní prostředí je mu ukradené (protože momentálně řeší spíš střechu nad hlavou, která ho má od životního prostředí odfiltrovat) a demokratická levice a její program pro něj je tou správnou volbou. Jenže pointa je v tom, že i takové lidi bych konkrétně letos rád přesvědčil, aby konkrétně to současné vedení a vládní reprezentaci ČSSD nevolili.

Pokud ODS a ČSSD skutečně tak jednoznačně prosazují většinový volební systém, tak by si měli uvědomit, že i v těch USA (které ale nutně nejsou zase až v tolika směrech následováníhodné) mají dvě hlavní strany systém primárních voleb. Těch se účastní "registrovaní voliči" - a ne jenom členská základna strany. U nás nic podobného není - členství v nějaké místní straně je jakýmsi samodružným konglomerátem jak potenciálu býti volen do parlamentu, tak i hlasovacího práva na stranických sjezdech.

Neraďte nikomu, koho má volit - oni lidé nejsou blbí, a umí používat hlavu. Bohatě stačí, když bude jasné koho nevolit. Takže pošlete to dál:

Jméno nepřítele se nevyslovuje.

A to tedy píšu s plným vědomím toho, že jsem to sám před pár měsíci zvoral tou písničkou. Náladu mi to tehdy zvedlo hodně - ale otázka je, jestli to nakonec nebude spíš kontraproduktivní...


[Vypnout sloupcovou sazbu článku] pro browsery Firefox, Opera a Chrome [zpět na začátek sloupcové sazby]
CZK 2900242944/2010 (VS 378) BTC 19rriLx8vR19wGefPaMhakqnCYNYwjLvxq
Podpořte autora článku nebo celou TečkuCZ [zobrazit možnosti]

Sdílet v síti [Twitter] [Google+] [Facebook] [Jagg.cz]
Formátovat pro tisk [bez komentářů] [s komentáři]
Krátká forma URL (adresy) [http://teckacz.cz/378]
Všechny články [od autora xChaos] [v rubrice Nesmrtelní chrousti] [nejnovější]

Hodnocení článku čtenáři [ + ] 1 [3x] [ - ]
Tip: Pro moderaci článků (kladné nebo záporné hodnocení) je nutné použít browser, který podporuje javascript a cookies.
Komentáře čtenářů [napsat vlastní]
Skrýt hodnocené nebo méně.


:) zuzu (614bfb5d6338c701) 8. března 2006 ← komentářů 107 ← [43%] 6 [14x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 480 → 49
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9494] ← sdílet nebo odpovědět

Starosta Quimby nebo Levák Bob, ono to ve výsledku vyjde nastejno, ale je pravda, že Quimby by momentálně zasloužil nějakej ten kopanec.

Situace v SZ mě dost sere. Jediná alespoň trochu reálná alternativa k těm dvoum prospěchářskejm uslintanejm molochům a oni ze sebe za poslední rok udělaj takový ......!

A abych tento článek zesměšnil definitivně, odkazuji na stránku o Švajcikově partaji, kterou zakládá jakýsi morbidní divadelní spolek Kabaret Caligula, a bylo by hezké jim pomoci nějakým tím podpisem, aby to mohli zrealizovat ještě letos: → [http://kabaretcaligula.com/wp/?page_id=38]

:) xChaos 8. března 2006 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 382
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9495] ← sdílet nebo odpovědět

No, volit nějakou pitomost je samozřejmě zajímavá alternativa toho nejít k volbám vůbec... a pokud je vám pod třicet, tak tím aspoň posunete věkový průměr voličů o něco níž...

:) fikus (614bfb5d6338c701) 8. března 2006 ← komentářů 586 ← [47%] 82 [178x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 379
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9496] ← sdílet nebo odpovědět

od svych 18 let jsem volil cssd. minule to byli zeleni a letos
to budou zeleni, kteri doufam dostanou vice hlasu nez
cernoprdelnici.
cssd bych volil klidne, ale nechci podporit molocha.
myslim, ze komunistu se bat nemusime, jak uz psal myslim
pehe, i kdyby byli komunisti primo ve vlade, tak se kscm
casem rozejde na dve strany.
stalinisti s vekovym prumerem nad 60 a pak zbytek,
ktery by mel parametry spis socialni demokracie.

howg.

:) sub-lunar (614bfb5d6338c701) 9. března 2006 ← komentářů 47 ← [100%] 1 [1x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 435
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9499] ← sdílet nebo odpovědět

zeleni sice maji zeleny program, ale taky spoustu minusu: napriklad bursik je oportunista jak hovado, byvalej OF,lidovec, nacionalni socialista. jeho glorifikace vetrne energie patrne nema s tim ze se zabyval dovozem ojetych turbin z nemecka, ani s tim,... [celkem 1026 znaků] [zobrazit]

:) fikus (614bfb5d6338c701) 9. března 2006 ← komentářů 586 ← [47%] 82 [178x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 372
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9503] ← sdílet nebo odpovědět

1) tvrdim, ze pokud budou mit zeleni 10% tak je to fajn
a mohou fungovat jak korekcni tlak na ostatni strany,
ale aby meli vic procent je kravina.
zeleni jsou podle me dobri jako jemny regulator,
ne jako velici jednotka.

2) jaderna energie, dokud nebudou jine ekologictejsi metody
dostatecne levne a vykonne, je urcite lepsi nez uhelna
elektrarna. zeleni mohou byt minimalne aspon katalyzatorem,
aby se spolecnost ekologickyma variantama zabyvala.
u jadernych elektraren se nebojim jejich provozu,
ale tech tisicu let, po ktere se bude uschovavat jaderny odpad.

:) sub-lunar (614bfb5d6338c701) 9. března 2006 ← komentářů 47 ← [100%] 1 [1x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 447 → 119
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9504] ← sdílet nebo odpovědět

ad1) no pokud by dostali ministerstvo tak by mozna mohli krotit ty nejvetsi vystrelky budovatelu kapitalismu, ale obavam se jejich vykonu ve vsech ostatnich sferach...
ad2) odpad... ale ten "odpad" obsahuje vic jak 90% suroviny pro vyrobu dalsiho paliva. podle wikipedie prakticky vsichni velci atomovi hraci maji neco jako tzv. fast breeder reaktor ve kterym z uranu238, kterej na nic neni vznika stepitelny plutonium, namatkou treba → [http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/nucene/fasbre.html] , kazdopadne se tim to mnozstvi odpadu minimalizuje, ale clovek nemuze chtit hnedka vsechno. uprimne vubec bych se nezlobil, kdyby se uvazovalo neco takovyho postavit u nas, treba jako dalsi blok temelina, nebo prestavba dukovan. nakonec i nekde kolem te ostravy by to bylo lepsi nez si nechat vytezit to uhli, pro ktery je 1000 a jeden inteligentnejsi zpusob pouziti nez ho prohnat kominem

:) fikus (614bfb5d6338c701) 9. března 2006 ← komentářů 586 ← [47%] 82 [178x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 381
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9505] ← sdílet nebo odpovědět

ad ad 2)
OK, potesil's me.

:) xChaos 9. března 2006 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 504
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9512] ← sdílet nebo odpovědět

sub-lunar: k dovozu ojetých turbín z Německa ti nic neřeknu. Ale pokud jsou levnější, než nové, tak proč ne, koneckonců ? Je to taková ekologická recyklace... když mají Němci na lepší turbíny... samozřejmě, vyžadovat na takové dotazy státní či korporativní... [celkem 4565 znaků] [zobrazit]

:) xChaos 9. března 2006 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 417
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9513] ← sdílet nebo odpovědět

ach jo... už musím fakt doprogramovat Molocha 2 a editaci a dodatečnou editaci příspěvků..

/s/ulatňovat/uplatňovat
/s/zdrojy/zdroji

.. vím o těch překlepech a hrubkách.. člověk je schopen za den vygenerovat neomezené množství textu... ale už ne si ho po sobě přečíst a opravit...

:) xChaos 10. března 2006 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 366
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9518] ← sdílet nebo odpovědět

Příklad toho jak jsem to myslel: ... [celkem 2831 znaků] [zobrazit]

:) sub-lunar (614bfb5d6338c701) 11. března 2006 ← komentářů 47 ← [100%] 1 [1x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 566
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9530] ← sdílet nebo odpovědět

takze za1. vodikovej palivovej clanek neni zarizeni na akumulaci energie. mozna mas na mysli elektrolyzu vody sprazenou s palivovejma clankama, ale kdyz jo, tak to musis rict. ... [celkem 2419 znaků] [zobrazit]

:) (614bfb5d6338c701) 15. března 2006 ← komentářů 56 ← [0%] 0 [2x]
0 [0x] ↻ 376 → 31
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9558] ← sdílet nebo odpovědět

Ad topic tohohle clanku: ... [celkem 1066 znaků] [zobrazit]

:) xChaos 15. března 2006 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 443
[Jméno nepřítele se nevyslovuje] → [/-/9559] ← sdílet nebo odpovědět

Ehm, tu "koncentraci příkonu v čase" jsem formuloval nějak blbě a protismyslně.

Koncentrace příkonu je právě vysoká, ale spíš dejme tomu "průměrná spotřeba energie na jednotku času a území" zas až tak strašně velká není, u té železnice.
 

Zobrazeno 13 komentářů z 13 nalezených (zpracování trvalo 0.47 sekund).

Pozor, vložením komentáře souhlasíte s pravidly hry TečkyCZ! [zobrazit pravidla] →
Ochrana proti spambotům - tři-krát-tři je ... ? (napište číslicí - nemělo by byt potřeba při zapnutém JavaScriptu)
Sociální síť (přihlaste se předem, 1. řádek<=105 znaků=status, zbytek=odkaz)
Offtopic resolver (týká se odpověď původního tématu, nebo patří jinam?)
Přezdívka (povinně) - nepoužívejte speciální znaky, mezery=podtržítka
E-mail (volitelně) - zobrazí se ikonka → [Gravatar] nebo → [Libravatar]

 Nelze použít HTML [zobrazit mikrosyntax] →

Nápověda: ve vlastním zájmu uvádějte u komentářů pouze funkční a dostupnou e-mailovou adresu. Přezdívku, která je jednou spojená s konkrétní e-mailovou adresou, už nyní nelze bez zásahu administrátora serveru spojit s jinou adresou. Uvedením neplatné e-mailové adresy si v budoucnu znemožníte upload ikonky i možnost použít některé další chystané neanonymní funkce vázané na uvedení platné e-mailové adresy.


Jméno nepřítele se nevyslovuje [Začátek článku] [Začátek komentářů]
TečkaCZ [Nejnovější články] [Nejnovější komentáře] [Aktuální debaty] [Zeď vzkazů] [Zeď odkazů]
Tiskové zprávy a otevřené dopisy přebíráme z nejrůznějších informačních kanálů (bez výslovného souhlasu autorů)
Licenční práva k použitým obrázkům a grafickým motivům nejsou definována (přebírejte pouze texty bez obrázků)
Texty článků i komentáře bez uvedení copyrightu jsou chráněny GNU Free Documentation License
Publikační systém TečkyCZ vyvíjejí Arachne Aerospace, webhosting sponzorují SPOJE.NET
Založeno na Quzo engine, (G)1999-2002 David Čermák, (G)2002-2013 Michael Polák
Seznam aktuálních článků na TečceCZ je dostupný také ve formátu RSS (XML)
Můžete také sledovat TečkuCZ na Google+ nebo Twitter feed TečkyCZ
Články přebírá i rubrika Věda a výzkum na serveru Právě dnes
TečkaCZ občas prochází testy XHTML a CSS2 validity
SPOJE.NET Arachne Labs
       TečkaCZ
 •  
 • Čtení komentářů →
 • Psaní komentářů →
 • Debaty →
 • Články →
 • Tagy →
 • Ročníky →
 • Rubriky →
 • RSS kanály →
 • Vzhled →
 • Ostatní →
 •  
[] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] []
 •