.       
[dnes je 27. září 2016]

Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka

xChaos 29. července 2008 [4960 znaků] [editováno 28. února 2015] [Audio, video, písemno]
★★★ [ + ] 5 [9x] [ - ] [vtipné[x] moudré[x] lživé[x]]
13890 ← RSS 2074 fb 39 twitter 38 google 120 seznam 25 nyx 7 bot 5677
[Komentářů 11]

Vznikla dřív konspirační teorie chemických kondenzačních stop, nebo potřeba zpropagovat hitovku od přeživšího nezávisle rockového barda 90. let ? :-) Aneb zapomeňte na fakta... existují už jenom memy... #video #rock #popmusic #psycho #conspiracy
icon

Ok... takže vy jste ještě neslyšeli o fenoménu chemických stop na obloze [en.wikipedia.org] (což je volný překlad "Chemtrails" za předpokladu, že "Contrails" se překládá jako "kondenzační stopy") ? Já do dnešního dne také ne... ale hitovka od Becka mě po čistě hudební stránce zasáhla natolik, že jsem chtěl vidět na JůTrubce nějaké klipy k tomuhle... a dozvěděl jsem se, co jsem možná ani vědět nechtěl :-)

Jde o typický postmoderní "zdivočelý mem" - nejde už ani o "konspirační teorii" v klasickém smyslu slova - spíše o konglomerát faktoidů a protichůdných konspirací, šířících se na Internetu, který je v zásadě podložen romantickým "zhuleneckým" sledováním "divných" mraků a úkazů na obloze. Pozorování UFO se stávají stále vzácnější, a stále častěji jsou vidět "normální" divné jevy - letadla přibližující se či vzdalující pod divným úhlem, přelety družic, apod. Sledovat tvar kondenzačních stop je tedy přirozené východisko z nouze... fantazii se meze nekladou.

Co se mě týče, tak na kondenzační stopy s extrémně dlouhou výdrží a extrémně divným tvarem si pamatuji už od dětství. Je ale pravda, že vzhledem k neustále se měnící a vyvíjející se technologii proudových motorů se i složení spalin a tím i charakter kondenzačních stop v čase rozhodně mění - a pozorní pozorovatelé si toho mohou jistě všimnout.

Teď ale pozor - konspirátoři směšují dohromady zjevná fakta (už celá desetiletí vskutku existuje technologie krátkodobého a lokálního ovlivňování počasí pomocí práškování mraků chemikáliemi, kondenzační stopy skutečně brzdí skleníkový efekt, apod.) s naprosto protichůdnými fantaziemi: kromě naprosto paranoidních teorií o biologické či chemické válce proti civilnímu obyvatelstvu existují dvě hlavní, krásně protichůdné interpretace: jedna tvrdí, že chemické stopy jsou zoufalý pokus zastavit globální oteplování (a skutečně se občas v odborných kruzích spekuluje o tom řešit situaci tímto způsobem...) - zatímco druhá teorie tvrdí naopak, že rozprašování chemikálií má ohřev atmosféry urychlit, a tím potvrdit existenci globálního oteplování (GO) - což má pak být použito jako záminka pro masivní represálie. Šíření FUD (fear, uncertainty, doubt) o tom, jak je GO (globální oteplování)pouze uměle vytvořenou záminkou pro nastolení "zelené diktatury" je v módě i na některých pomatenějších tuzemských webech... a popravdě, na této vlně se snaží vést i nejmenovaný nejvyšší státní představitel, že... takže uvidíme, jestli se "chemtrails" konspirace uchytí i v .cz prostředí :-) (Osobně myslím, že většímu rozšíření daného memu brání absence podobně úderného českého ekvivalentu tohoto buzzwordu v češtině...)

Jak se kolektivní nevědomí dostalo od UFO k "chemtrails" ? Těžko říct. Jistou roli hraje to, že lidé už nevěří médiím, zvykli si na filmové i fotografické triky - takže jediné, čemu věří, je to, co sami vidí. UFO zahlédne na vlastní oči málokdo. Divně tvarované či osvětlené kondenzační stopy naopak skoro každý... ve skutečnosti, je to dnes jedna z mála věcí, kterou může vidět opravdu KAŽDÝ na celém světě - bez ohledu na věk, postavení, majetek, klimatické pásmo, zeměpisné podmínky... mýty mluví o Slunci, Měsíci, hvězdách... ale postmoderní člověk vidí na obloze i jiné úkazy - takže související chybějící mytologie týkající se "soudobé meteorologie" prostě MUSELA vzniknout... za smyslovými vjemy prostě MUSÍ být ukrytý nějaký siný příběh, banální racionalizace typu "normální kondenzační stopa rozfoukaná větrem" nemohou nikdy stačit. Svět chce slyšet nová velká vyprávění - a když se k tomu přidá pár přeletů vojenských letadel, nedokumentovaných v civilních informačních sítích veřejně monitorujících civilní letecký provoz... život je občas nesnesitelně, kýčovitě, krásný - a tak slabý smrtelník musí někdy prostě sáhnout po víře v Boha, po smotku konopí a nebo po konspirační teorii, jinak to zkrátka nejde :-)

Konspirátoři různých odstínů, příchutí a přesvědčení sice nevědí kdo ani se neshodnou proč vlastně - ale zato se svorně shodnou, že ve vzorcích kondenzačních stop byly prý nalezeny vysoké koncentrace barya. Takže babo raď - zatím si alespoň můžeme poslechnout několik verzí této stejnojmenné (a to nikoliv náhodou - text se tématem zabývá) a zcela úžasné hitovky od Becka (mimochodem - člena Scientologické církve ! :-) ) a případně se můžeme na názor na fenomén "chemtrails" někdy zeptat našeho prezidenta - známého to odpůrce mainstreamových vědeckých interpretací.. :-)


[Vypnout sloupcovou sazbu článku] pro browsery Firefox, Opera a Chrome [zpět na začátek sloupcové sazby]
CZK 2900242944/2010 (VS 702) BTC 19rriLx8vR19wGefPaMhakqnCYNYwjLvxq
Podpořte autora článku nebo celou TečkuCZ [zobrazit možnosti]

Sdílet v síti [Twitter] [Google+] [Facebook] [Jagg.cz]
Formátovat pro tisk [bez komentářů] [s komentáři]
Krátká forma URL (adresy) [http://teckacz.cz/702]
Všechny články [od autora xChaos] [v rubrice Audio, video, písemno] [nejnovější]

Hodnocení článku čtenáři [ + ] 5 [9x] [ - ]
Tip: Pro moderaci článků (kladné nebo záporné hodnocení) je nutné použít browser, který podporuje javascript a cookies.
Komentáře čtenářů [napsat vlastní]
Skrýt hodnocené nebo méně.


Hynek (614bfb5d6338c701) 29. července 2008 ← komentářů 16 ← [0%] 0 [24x] ✘✘✘ [ + ] -3 [3x] [ - ] [provokativní[x] offtopic[x] trapné[x]] ↻ 157 [Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] Nekvalitní komentář! [zobrazit]
:) xChaos 29. července 2008 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [1x] [ - ] [pravdivé[x]] ↻ 694
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/11327]

V tom případě naprosto zapadáš do myšlenkového světa v tomto článku popsané konspirační teorie .. jen tak dál, rozhlížej se kolem světě, a jistě najdeš další důkazy toho, jakými všemi záludnými způsoby se "zelení diktátoři" snaží uchvátit moc :-)

:) Johny (614bfb5d6338c701) 29. července 2008 ← komentářů 3 ← [-20%] -1 [5x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [dlouhé[x]] ↻ 732 → 8
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/11329]

Caj ne :) ... [celkem 4419 znaků] [zobrazit]

:) uf0un (614bfb5d6338c701) 30. července 2008 ← komentářů 14 ← [100%] 5 [5x]
✔✔✔ [ + ] 3 [3x] [ - ] [informativní[x] moudré[x]] ↻ 792
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/11332]

Bohuzel, konspiracnim teoretikum nesedi jedna zasadni vec, a to jsou letove trasy (airways). Vsechny letadla (letici na IFR, tzn. od urcite vysky, kdy jsou contrails videt), bez vyjimky, se musi drzet predem danych tras, protoze jinak by v tom meli operatori gulas a mohlo by dojit k nehode.
Pokud v prostoru operuji napr. vojenska letadla, musi se cela oblast uzavrit, a pro prulet ostatnich letadel je uzavrena. Tyto oblasti jsou (alespon v CR) pevne stanovene, ridicimu letoveho provozu se cervene vybarvi polygon, a pres ten nesmi letadla posilat.
Neoznacena letadla - zase bez vyjimky, vsechna letadla (okrem historickych kousku nebo rogalistu) musi mit v civilnim vzdusnem prostoru zapnuty odpovidac, kterehozto cislo na obrazovce radaru rozlisi letadlo od mraku nebo hejna ptaku.
To, ze by ridici na vsech letistich sveta byli podplaceni z zidovskych zlatych fondu, aby nemluvili v hospode pred kamarady o podivnych objektech, ktere jim cas od casu preleti pres mapu, se mi taky nezda. Na to je jich po svete celkem dost. (i kdyz ceske RLP plati svoje lidi kralovsky :)

:) Johny (614bfb5d6338c701) 31. července 2008 ← komentářů 3 ← [-20%] -1 [5x]
[ + ] 0 [0x] [ - ] ← hodnocení komentáře nevyžaduje registraci ↻ 700
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/11333]

Jak spravne predpokladas, letadla se drzi leteckych 'tras'. Mapy techto tras lze stahnout ... nasel jsem . Provoz se ridi mapou jednak pro nizsi a vyssi letovou hladinu . Ta hranice je definovana jako FL??? a pohybuje se kolem 9km(n.m.) Definovany jsou primo jakesi dalnice, i jednosmerne .. nicmene jak pises mist, kde se nesmi letat, neni mnoho.

Pokud porovnas pohyb letadel s mapou zjistis ze nektere lety proste leti uplne mimo (poloha, kurz). Predpokladam, ze tedy je mozne letet i mimo tyto trasy .. jak? netusim jak se to dela

Dale zminujes odpovidac na radar(majak). Pro civilni pouziti je mozne takovy prijimac koupit. Dokonce lze informace velice pekne zobrazovat v googleEarth za pomoci pluginu openATC , nicmene ... civilni (dostupne) prijimace zobrazuji pouze CIVILNI lety. Vetsinou je to HW vyreseno, aby nemohlo dojit k zneuziti. Tuhle sluzbu u nas pred casem vypnuli (zrejmne amaterum dosly $$).

:) Choronzon (614bfb5d6338c701) 2. srpna 2009 ← komentářů 2 ← [20%] 1 [5x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [trefné[x] trapné[x]] ↻ 690
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/12035]

Chemtrails jsou pravé. Stačí koukat na oblohu za úsvitu. A pozorovat jak během nekolika hodin se z chemtrailsu vytvoří umělá oblačnost. Ale je mi jasné ze lide tomuhle verit nechteji. At tedy neveri kdo nechce. Nahoru se můžete podivat kdykoliv chcete.

:) ragnar (614bfb5d6338c701) 25. ledna 2010 ← komentářů 1 ← [-33%] -1 [3x]
[ + ] -1 [3x] [ - ] [podivné[x] trapné[x]] ↻ 798
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/12233]

Chemtrails jsou 100% realita. Proti chemtrails fungují orgonity a cloudbustery. Hledejte přes google chemtrails, orgonit, cloudbuster

:) Aniryba (614bfb5d6338c701) 4. února 2010 ← komentářů 1 ← [34%] 1 [3x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [informativní[x] lživé[x] důležité[x]] ↻ 681 → 202
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/12235]

Ahoj, poblbnutých přibývá... pohled z jiného úhlu nikdy neuškodí: → [http://contrailscience.com/]

:) xChaos 6. listopadu 2010 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 0 [2x] [ - ] [přesné[x] blábol[x]] ↻ 645
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/12936]

Problém je, že třeba i ten, že fotky chemtrails se začaly objevovat přesně v době, kdy začaly být masově dostupné softwareové nástroje po snadnou editaci fotografií (typu Photoshop) :-)

já sám jsem paranoidnější jaksi na daleko bazálnějším levelu, než že "vláda po nás jde a sype nám tajně na hlavu z letadel nějaký prášek": toto víceméně je klasická paranoia "prvního typu". já jsem paranoidnější tak nějak systematičtěji - víceméně samotná představa nějaké konzistentní vlády (ať už otevřené, nebo v podobě tajného spiknutí), která má něco pod kontrolou, mě přijde, že je jenom myšlenkový konstrukt...

:) xChaos 26. května 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
✔✔ [ + ] 2 [2x] [ - ] [provokativní[x]] ↻ 663
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/15043]

Jedno z videí bylo rozbité ("this video is private"), takže jsem ho předělal na veřejné - a při té příležitosti jsem změnil i mechanismus embedování z OBJECT na IFRAME - protože mám podezření, že ten starý mechanismus brzy přestanou podporovat jak browsery, tak i YouTube. Nově doplněné video (to prostřední) mimochodem nejen obsahuje studiový soundtrack- ale navíc je i vizuálně zajímavé.

Za poslední 3 roky od zveřejnění tohoto článku jsem BTW na Chemtrails věřit nezačal. Zato věřím, že scientologie je podvod a sekta, a je smutné, že se nadaní a talentovaní umělci stávají jejími oběťmi. A taky věřím, že existuje celé jedno obrovské tajné oddělení, na jehož provos se skládají všechny významné tajné služby - které má za úkol vymýšlet a šířit mezi lidmi neškodné a potrhlé konspirační teorie. Díky tomu se zlepšuje šance, že v informačním šumu zanikne to skutečně podstatné - co má skutečný dopad na lidské životy.

Enjoy.

:) xChaos 3. listopadu 2011 ← komentářů 8292 ← [-6%] -433 [6371x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [vtipné[x] zajímavé[x] nudné[x]] ↻ 654
[Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka] → [/-/16608]

[vložený obrázek]
 

Zobrazeno 11 komentářů z 11 nalezených (zpracování trvalo 0.76 sekund).

Pozor, vložením komentáře souhlasíte s pravidly hry TečkyCZ! [zobrazit pravidla] →
Ochrana proti spambotům - tři-krát-tři je ... ? (napište číslicí - nemělo by byt potřeba při zapnutém JavaScriptu)
Sociální síť (přihlaste se předem, 1. řádek<=105 znaků=status, zbytek=odkaz)
Offtopic resolver (týká se odpověď původního tématu, nebo patří jinam?)
Přezdívka (povinně) - nepoužívejte speciální znaky, mezery=podtržítka
E-mail (volitelně) - zobrazí se ikonka → [Gravatar] nebo → [Libravatar]

 Nelze použít HTML [zobrazit mikrosyntax] →

Nápověda: ve vlastním zájmu uvádějte u komentářů pouze funkční a dostupnou e-mailovou adresu. Přezdívku, která je jednou spojená s konkrétní e-mailovou adresou, už nyní nelze bez zásahu administrátora serveru spojit s jinou adresou. Uvedením neplatné e-mailové adresy si v budoucnu znemožníte upload ikonky i možnost použít některé další chystané neanonymní funkce vázané na uvedení platné e-mailové adresy.


Chemtrails - konspirační teorie a hitovka od Becka [Začátek článku] [Začátek komentářů]
TečkaCZ [Nejnovější články] [Nejnovější komentáře] [Aktuální debaty] [Zeď vzkazů] [Zeď odkazů]
Tiskové zprávy a otevřené dopisy přebíráme z nejrůznějších informačních kanálů (bez výslovného souhlasu autorů)
Licenční práva k použitým obrázkům a grafickým motivům nejsou definována (přebírejte pouze texty bez obrázků)
Texty článků i komentáře bez uvedení copyrightu jsou chráněny GNU Free Documentation License
Publikační systém TečkyCZ vyvíjejí Arachne Aerospace, webhosting sponzorují SPOJE.NET
Založeno na Quzo engine, (G)1999-2002 David Čermák, (G)2002-2013 Michael Polák
Seznam aktuálních článků na TečceCZ je dostupný také ve formátu RSS (XML)
Můžete také sledovat TečkuCZ na Google+ nebo Twitter feed TečkyCZ
Články přebírá i rubrika Věda a výzkum na serveru Právě dnes
TečkaCZ občas prochází testy XHTML a CSS2 validity
SPOJE.NET Arachne Labs
       TečkaCZ
 •  
 • Čtení komentářů →
 • Psaní komentářů →
 • Debaty →
 • Články →
 • Tagy →
 • Ročníky →
 • Rubriky →
 • RSS kanály →
 • Vzhled →
 • Ostatní →
 •  
[] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] []
 •