.       
[dnes je 25. září 2016]

Komentáře od Ozzy


Přezdívka Ozzy [vložené komentáře] [nedávno ohodnocené] [veřejné odpovedi] [RSS kanál]
Zobrazit maximálně komentářů. Skrýt hodnocené nebo méně.


:) Ozzy (ea961dbc57f8978f) 4. srpna 2012 ← komentářů 2 ← [0%] 0 [4x]
[ + ] -1 [1x] [ - ] [nedomyšlené[x]] ↻ 644
[Češi jsou Kelti - alespoň etnicky, když ne jazykově...] → [/-/21136]

spíš se obávám že Moravané jsou keltové asi stejně jako arabové, indové nebo jihoameričtí indiáni

:) Ozzy (ea961dbc57f8978f) 25. července 2012 ← komentářů 2 ← [0%] 0 [4x]
[ + ] 1 [3x] [ - ] [trefné[x] nudné[x]] ↻ 760
[Češi jsou Kelti - alespoň etnicky, když ne jazykově...] → [/-/20866]

Keltománie by měla smysl, kdyby jste se vy Češi hlásili ke Keltství pořád a ne jen když začnou slované nudit.
Zvláštní že celou historii se neslavily keltské svátky, nikdo se za Kelty nepovažoval, vždy se odvozoval původ od Slovanů kteří přišli z východu, nikdy se tu nepoužívala Keltština. Navíc se obávám že pokud srovnáte KELTA Bretonce a "kelta" Čecha, tak to bude jako srovnávat Bulhara s Norem.
Důvod proč se tu a tam v ČR vyskytují Keltské geny je prostý. Je to tu tak trochu střed Evropy a obyvatelstvo se tu imrvere měnilo, jedni vytlačovali druhé, navzájem se mísili. Byli tu Keltové, ty vytlačili Markomani a Kvádové (germáni) a po nich přišli Slované (Sámova Říše, Velká Morava, jejíž potomci jsou dnešní Moravané). Ohánět se genetickými výzkumy však není zrovna dobrý argument, páč tyhle výzkumy jsou akorát že se udělá výcuc z obyvatelstva, ale netestuje se jeho větší část a ani zdaleka celé, kdybychom testovali více lidí, možno bychom zjistili daleko zajímavější věci.
Nikdo není úplně čistý, každý je dnes směskou několika národností, ale většinou si najde jednu národnost nebo etnikum, kam chce patřit. Čechy se snažili během historie častokrát poněmčit, proto během obrozenectví se lpělo na Slovanství. Teď však hodně skrze neonacisty, ale nejen skrze ně, se od Slovanství upouští. Náckové se snaží najít důkazy že jsou Keltové proto, že jejich modla Hitler chtěla Slovany (a tudíž jejich předky) vyhladit nebo deportovat za Sibiř, dále to dělají proto aby měli další skupinu do které se mohou navážet a léčit si své komplexy a hlavně se snaží ze sebe dělat Kelty proto, že nesnáší imigranty a jelikož nevíme kdo tu byl před Kelty, nemohl by je nikdo nařknout z toho že oni tu taky nejsou tak úplně původní. Jenže kdyby praví Keltové viděli tyhle plešky jak se k nim hlásí a hajlují nad keltskými kříži, asi by je zmlátili do modra. Taková pleška by mi stěží vyjmenovala byť i jen tři keltské pohanské bohy, nebo alespoň nějaké keltské světce. Čili, plešky toho o Keltech ví jedno velký hnědý, možná trochu znají jejich kulturu ale jinak nic.
Pak jsou tu lidé co se snaží vehementně v sobě nalézt Kelta proto, že od 1968 tu moc lidí nemusí Rusáky, když k nám na čtyřiteciletou návštěvu tehdá v létě přijeli v tancích Slovanští bratři. Navíc se po pádu totality snaží lidi spíš "dostat do západní Evropy" a dát najevo, že sem patříme víc než ti na východě.
První Slované, pak se z nich snaží dělat germány, pak zase Slované a teď z čista jasna, bum, najednou jsou Keltové. Vzhledem k tomu že Češi vůči své poloze v srdci Evropy jsou takový "koktejl" lze s trochou fantazie přisoudit svůj původ téměř ke komukoliv z Evropy. V devatenáctém století se pořádaly Slovanské sjezdy během národního obrození a teď se v Čechách hledají menihry a opiida. Za pár let tito lidé zjistí že Keltové vlastně byli docela divoši, kteří neuměli ani prát, byli sice řemeslně relativně zruční, ale tak neorganizovaní a špatní bojovníci, že je dokázali všichni porazit a bum, najednou budeme... třeba Maďaři?
Nikomu nebráním ať ze sebe dělá Kelta, ALE pokud chcete být Kelt, nemusíte to všem okolo s*át, a pokud jste Kelt, nejste Čech, protože ti byli jedním ze Slovanských kmenů. Takový "kelt" by měl znát všechny Keltské tradice a alespoň částečně historii ( ne jen to co si najde během pěti minut na wikipedii) a začít se učit nějaký ten Keltský dialekt, protože když tak nesnášíte Slovany, měla by pro vás být hanba mluvit jejich jazykem. A spíš kromě "důkazů" o Keltsví hledat nějaký způsob, jak vlastně zde nějaký Keltský národ zázrakem přežil, když se tu převalilo několik národů a neustále se tu měnilo obyvatelstvo.
Já osobně jsem se Moravanem (Slovanem) narodil a taky tak zemřu. Nejsem Čech, ani Němec, ani Maďar ani Kelt. Jsem prostě Moravan a jsem na své Slovanství hrdý, ale podle mě mé geny a etnikum nebudou v mém životě hrát podstatnější roli. Nepotřebuju do podrobna hledat ve svých genech zda náhodou nejsem Arab abych tu nezačal hledat staré kostely, které měly být vlastně prastaré mešity. Jsi li Kelt, je mi to jedno, pokud mne ale chceš vyhánět za Ural s tím, že jako Slova nemám v Evropě co dělat, to už mi jedno není.
Toť můj názor....
 

Zobrazeno 2 komentářů z 2 nalezených (zpracování trvalo 0.02 sekund).

TečkaCZ [Nejnovější články] [Nejnovější komentáře] [Aktuální debaty] [Zeď vzkazů] [Zeď odkazů]
Tiskové zprávy a otevřené dopisy přebíráme z nejrůznějších informačních kanálů (bez výslovného souhlasu autorů)
Licenční práva k použitým obrázkům a grafickým motivům nejsou definována (přebírejte pouze texty bez obrázků)
Texty článků i komentáře bez uvedení copyrightu jsou chráněny GNU Free Documentation License
Publikační systém TečkyCZ vyvíjejí Arachne Aerospace, webhosting sponzorují SPOJE.NET
Založeno na Quzo engine, (G)1999-2002 David Čermák, (G)2002-2013 Michael Polák
Seznam aktuálních článků na TečceCZ je dostupný také ve formátu RSS (XML)
Můžete také sledovat TečkuCZ na Google+ nebo Twitter feed TečkyCZ
Články přebírá i rubrika Věda a výzkum na serveru Právě dnes
TečkaCZ občas prochází testy XHTML a CSS2 validity
SPOJE.NET Arachne Labs
       TečkaCZ
 •  
 • Čtení komentářů →
 • Psaní komentářů →
 • Debaty →
 • Články →
 • Tagy →
 • Ročníky →
 • Rubriky →
 • RSS kanály →
 • Vzhled →
 • Ostatní →
 •  
[] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] []
 •